رئیس‌جمهور گفت: همکاری‌های نزدیک میان ایران و ترکیه برای برقراری آرامش و امنیت و نیز صلح و ثبات در منطقه ضروری است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور عصر چهارشنبه در تماسی تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، روابط دو کشور را فراتر از همسایگی خواند و گفت: همکاری‌های نزدیک میان ایران و ترکیه برای برقراری آرامش و امنیت و نیز صلح و ثبات در منطقه ضروری است.
وی با تأکید بر ضرورت تسریع در تشکیل هفتمین نشست شورای عالی همکاری‌های دو کشور در تهران، اظهار داشت: اطمینان دارم همکاری‌های ایران و ترکیه پیشرفت و آرامش را برای دو کشور و امنیت و آرامش را برای منطقه و خیر و برکت را برای امت اسلامی به همراه خواهد داشت.
رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت‌های متنوع ایران و ترکیه در گستره جهان اسلام، تأکید کرد: کمک به مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین و نجات آنها از ظلم صهیونیست‌ها هیچگاه از دستور کار مشترک ما خارج نخواهد شد.
«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه نیز در این تماس تلفنی با تبریک مجدد انتخاب رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور اسلامی ایران و همچنین تسلیت شهادت حضرت امام حسین (ع)، گفت: تردید ندارم که در دوره ریاست‌جمهوری شما همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای ما در همه زمینه‌ها تقویت خواهد شد.
اردوغان با بیان اینکه شورای عالی همکاری برای همکاری‌های دو کشور از نقش مهم و بسزایی برخوردار است، ابراز امیدواری کرد با برگزاری هرچه سریع‌تر این نشست در تهران، ضمن تلاش برای توسعه همکاری‌های دو کشور از نزدیک با رئیس‌جمهوری اسلامی ایران ملاقات و گفتگو کند.
رئیس‌جمهور ترکیه همچنین از کمک‌های انسان‌دوستانه جمهوری اسلامی ایران به ترکیه برای مقابله با حادثه آتش‌سوزی اخیر در این کشور تشکر و قدردانی کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari