طالبان امروز، چهارشنبه مدعی شدند بعد از درگیری‌های شدید با نیروهای افغان و عقب‌نشینی‌ آنها بر دو فرودگاه اصلی در دو ولایت شمال و غرب افغانستان مسط شده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، طی بیانیه‌ای گفت، زندان قندهار پس از محاصره طولانی به دست طالبان افتاد و تمام زندانیان (بیش از یک هزار و ۹۰۰ زندانی) توسط طالبان آزاد شدند.
طلوع نیوز به نقل از ساکنان محلی گزارش داد طالبان حملات خود را به قندهار و ولایت همجوار (ارزگان) افزایش داده‌اند.
سخنگوی طالبان گفت: “زندان مرکزی شهر قندهار پس از محاصر دراز مدت عصر امروز به شکل کامل تصرف شد. صدها تن زندانیان آزادشدند و به مکان امن انتقال داده شدند.”
او همچنین مدعی شد، جنگجویان طالبان توانستند فرودگاه شبرغان در ولایت جوزجان در شمال را به تصرف خود درآورند و تلفاتی در صفوف نیروهای امنیتی به جا بگذارند.
مجاهد همچنین در توییت دیگری اضافه کرد: فرودگاه فراه در غرب این کشور نیز بعد از فرار نیروهای افغان به دست ما افتاد و نیروهای ما وارد فرودگاه شدند و این فرودگاه به طور کامل به تصرف نیروهای ما درآمده است.
طالبان تاکنون بر ۹ مرکز ولایت تسلط یافته است.
این درحالیست که مقام‌‎های محلی می‌گویند که یک خودروی بمبگذاری شده را صبح امروز پیش از آن‌که ساختمان فرماندهی پلیس را هدف قرار دهد، ازبین بردند و در این رویداد به کسی آسیب نرسید.
همزمان طالبان بر بخش‌هایی از شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان، نیز حمله کرده‌اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.