طالبان امروز، چهارشنبه مدعی شدند بعد از درگیری‌های شدید با نیروهای افغان و عقب‌نشینی‌ آنها بر دو فرودگاه اصلی در دو ولایت شمال و غرب افغانستان مسط شده‌اند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان، طی بیانیه‌ای گفت، زندان قندهار پس از محاصره طولانی به دست طالبان افتاد و تمام زندانیان (بیش از یک هزار و ۹۰۰ زندانی) توسط طالبان آزاد شدند.
طلوع نیوز به نقل از ساکنان محلی گزارش داد طالبان حملات خود را به قندهار و ولایت همجوار (ارزگان) افزایش داده‌اند.
سخنگوی طالبان گفت: “زندان مرکزی شهر قندهار پس از محاصر دراز مدت عصر امروز به شکل کامل تصرف شد. صدها تن زندانیان آزادشدند و به مکان امن انتقال داده شدند.”
او همچنین مدعی شد، جنگجویان طالبان توانستند فرودگاه شبرغان در ولایت جوزجان در شمال را به تصرف خود درآورند و تلفاتی در صفوف نیروهای امنیتی به جا بگذارند.
مجاهد همچنین در توییت دیگری اضافه کرد: فرودگاه فراه در غرب این کشور نیز بعد از فرار نیروهای افغان به دست ما افتاد و نیروهای ما وارد فرودگاه شدند و این فرودگاه به طور کامل به تصرف نیروهای ما درآمده است.
طالبان تاکنون بر ۹ مرکز ولایت تسلط یافته است.
این درحالیست که مقام‌‎های محلی می‌گویند که یک خودروی بمبگذاری شده را صبح امروز پیش از آن‌که ساختمان فرماندهی پلیس را هدف قرار دهد، ازبین بردند و در این رویداد به کسی آسیب نرسید.
همزمان طالبان بر بخش‌هایی از شهر ترینکوت، مرکز ولایت ارزگان، نیز حمله کرده‌اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari