دولت رژیم صهیونیستی اولین موافقت خود را با ساخت و سازهای فلسطینی در کرانه باختری اشغالی اعلام و در عین حال مجوز اولیه ساخت شهرک‌ها در مناطق فلسطینی را هم صادر کرد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم، دولت رژیم صهیونیستی تصمیم دارد طرح احداث ۲۲۰۰ واحد مسکونی جدید برای شهرک نشینان را در کرانه باختری از جمله کانون‌های شهرک‌سازی بی‌هدف تصویب کند.
قرار است ظرف روزهای آینده با طرح شهرک سازی مذکور که بزرگترین طرح از زمان روی کار آمدن دولت جدید رژیم صهیونیستی است، در جلسه شورای عالی نقشه برداری و ساخت و ساز در اداره مدنی وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی موافقت شود.
در مقابل دولت رژیم صهیونیستی با ساخت ۱۰۰۰ منزل فلسطینی در مناطق “c” در کرانه باختری موافقت کرده است.
این پیام‌های متناقض به نظر با هدف تقویت تشکیلات خودگردان و با تلاش برای کاهش شدت مخالفت و انتقادات بین‌المللی به منظور ساخت شهرک‌ها در اراضی اشغالی است.
یک مسؤول امنیتی رژیم صهیونیستی که نخواست نامش فاش شود، گفت، پیش‌بینی می‌شود ظرف روزهای آینده مجوز رسمی ساخت حدود ۱۰۰۰ منزل برای فلسطینی‌ها صادر شود.
او اضافه کرد: بیشتر این خانه‌ها در نزدیکی شهر جنین در شمال کرانه باختری احداث خواهند شد.
قرار است ساخت و سازها در منطقه “ج”، بخش‌هایی از کرانه باختری اشغالی براساس توافقات قبلی صلح کاملا تحت سلطه رژیم صهیونیستی باشد.
بسیاری از فلسطینی‌ها در این مناطق می‌گویند تقریبا غیرممکن است مجوزهای ساخت از سوی مقامات اسرائیلی صادر شود.
مقام اسرائیلی همچنین یادآور شد تل‌آویو در عین حال مجوز ساخت هزاران واحد مسکونی برای شهرک‌نشینان را هم می‌دهد.
دولت ائتلافی کنونی رژیم صهیونیستی دربرگیرنده تعدادی احزاب تندرو است که از شهرک‌سازی‌ها حمایت می‌کنند. همین‌طور نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی رهبر سابق جنبش شهرک‌سازی است اما اسرائیل برای بهبود شرایط فلسطینی‌ها و حمایت از تشکیلات خودگردان فلسطین تحت فشار آمریکا قرار دارد.
این اعلام جدید در حالی است که ولیام برنز، مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در اراضی اشغالی به سر می‌برد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.