مانور نظامی "همکاری و آموزش جنوب شرق آسیا" به رهبری آمریکا در سنگاپور آغاز شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، این رزمایش سالانه در بیستمین سال خود روز سه شنبه و با حضور ۲۱ کشور آغاز شده و کشورهای استرالیا،‌ بنگلادش، برونئی، فرانسه، کانادا، هند، اندونزی، ژاپن، مالزی، مالدیو، نیوزیلند، فیلیپین، کره جنوبی، سنگاپور، سریلانکا، تایلند، تیمور شرقی، انگلیس، آمریکا و ویتنام در آن حضور دارند.
یگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، رزمایش امسال شامل ۱۰ ناو و بیش از ۴۰۰ پرسنل است. این رزمایش با هدف تشویق کشورها برای استفاده از نیروی دریایی خود به منظور تقویت و ارتقای درک شرایط عملیاتی، ایجاد ظرفیت برای ماموریت‌های حمایتی و پشتیبانی از قوانین و هنجارها در حال برگزاری است.
این رزمایش در حالی در جریان است که چین و روسیه نیز به صورت مشترک مانوری را در منطقه خودمختار “نینگ‌شیا” برگزار کرده‌اند و آمریکا نیز آماده برگزاری رزمایشی با کره جنوبی است که واکنش‌هایی را از سوی کره شمالی در پی داشته است.
این رزمایش مشترک به رهبری آمریکا با عنوان “همکاری جنوب شرق آسیا علیه تروریسم” در سال ۲۰۰۲ و در پی حملات سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا آغاز شد و در سال ۲۰۱۲ با هدف پیشرفت در آموزش بین نیروهای دریایی منطقه و گاردهای ساحلی در جنوب و جنوب شرق آسیا به منظور مدیریت چالش‌ها از جمله قاچاق و دزدی دریایی تغییر نام داد.
چندین سازمان دولتی و غیردولتی در رزمایش امسال شرکت دارند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari