طالبان اعلام کرده که شیعیان هرات می‌توانند مراسم محرم و دیگر فعالیت‌های مذهبی خود را دنبال کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اطلاعات روز، گروه طالبان در پیامی خطاب به شیعیان هرات اعلام کرده که آن‌ها به مانند گذشته می‌توانند مراسم محرم و دیگر فعالیت‌های مذهبی خود را دنبال کنند.
در پیام طالبان به شیعیان هرات همچنین آمده است که اگر امنیت تان تأمین نشد، زنگ بزنید، چون ما آماده تأمین امنیت شما هستیم.
طالبان پیش از این نیز اعلام کرده بود که کاری به شیعیان افغانستان نخواهد داشت و آن‌ها می‌توانند مراسم و برنامه‌های خود را برگزار کنند.
گروه طالبان در عین حال در پیام خود از مردم هرات خواسته است تا از نیروهای امنیتی و نیروهای مردمی تحت رهبری اسماعیل خان حمایت نکنند و هشدار داده اگر مردم به نیروهای امنیتی کمک نکنند، به آن‌ها کاری نخواهد داشت.
همزمان با خروج غیر مسئولانه آمریکا از افغانستان و وخیم‌تر شدن اوضاع امنیتی، منابع اطلاعاتی ارتش آمریکا در برآوردی جدید مدعی احتمال سقوط کابل، ظرف حداکثر ۹۰ روز شدند.
منابع اطلاعاتی ارتش آمریکا می‌گویند که دولت واشنگتن بسیار زودتر از آنچه که چند هفته پیش بیم آن می‌رفت؛ خود را آماده سقوط «کابل» پایتخت افغانستان کرده است چرا که وخامت اوضاع امنیتی موجب تجدید نظر در ارزیابی اطلاعاتی قبلی شده است.
طبق آنچه پیشتر پیش بینی می‌شد؛ انتظار می‌رفت کابل ظرف مدت ۶ الی ۱۲ ماه سقوط کند حال آنکه در ارزیابی جدید؛ ادعا می‌شود که سقوط کابل ممکن است ظرف ۹۰ روز اتفاق بیفتد. حتی ادعا می‌شود که این مسئله ممکن است ظرف ۳۰ روز هم رخ دهد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari