وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز در بیانیه ای اعلام کرد که روسیه باید به استقرار نیروهای ارمنستان در خاک این کشور پایان دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ارمنستان با رعایت نکردن بیانیه سه جانبه امضا شده در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰، نیروهای خود را به خاک این کشور اعزام کرد و لذا نیروهای روسیه باید به این وضعیت پایان دهند.
همچنین در این بیانیه آمده است که گروهی از نیروهای مسلح کشور ارمنستان که باید به طور کامل از خاک جمهوری آذربایجان خارج می‌شدند، هنوز در خاک آذربایجان هستند.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان افزود: ارمنستان اعلامیه سه جانبه را به شدت نقض کرده است. اقدامات کافی توسط ارتش جمهوری آذربایجان انجام شده است. طرف ارمنستانی عمداً برای بدتر شدن اوضاع به چنین تحریکاتی متوسل شده است.
این در حالیست که نیروهای نظامی دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان تا کنون بارها یکدیگر را به نقض آتش بس در منطقه مورد مناقشه متهم کرده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، روابط میان دو جمهوری پیشین اتحاد جماهیر شوروی سابق (ارمنستان و جمهوری آذربایجان) از سال ۱۹۹۱ و در پی ورود نظامیان ارمنستان به منطقه قره باغ رو به تیرگی گرایید.
این مناقشه به طور ناگهانی در سپتامبر سال گذشته به اوج خود رسید و پس از ۴۴ روز مناقشه خونین سرانجام در دهم نوامبر ۲۰۲۰ با امضای توافقی میان باکو- ایروان و با وساطت روسیه به پایان رسید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari