ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نیروهای هوایی این رژیم به رزمایش مشترک با فرماندهی مرکزی آمریکا پایان دادند.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، نیروهای هوایی رژیم صهیونیستی و آمریکا رزمایش‌های مشترکی علیه تهدیدات زمینی و هوایی اجرایی کردند.
ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد، این همکاری تاکیدی بر اتحاد دیرینه و همکاری استراتژیک میان رژیم صهیونیستی و آمریکاست.
این ارتش اعلام کرد، نیروهای هوایی رژیم صهیونیستی روز سه شنبه به رزمایش هوایی با نیروهای هوایی فرماندهی مرکزی آمریکا پایان دادند و در آن سناریوهای عملیاتی مختلفی علیه تهدیدات هوایی و زمینی شبیه سازی شد.
در این رزمایش که با نام “عقاب صحرا” برگزار شد، اسکادران ۱۳۳ نیروی هوایی رژیم صهیونیستی، در کنار اسکادران ۴۹۴ نیروی هوایی آمریکا در پایگاه هوایی «اودا» در جنوب فلسطین اشغالی به تمرین پرداخت.
از طرف دیگر، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز چهارشنبه با ویلیام برنز، رئیس سازمان سیا در مقر وزارت جنگ در الکریاه واقع در تل‌آویو دیدار کرد.
دو طرف در این دیدار چشم اندازهای همکاری اطلاعاتی و امنیتی میان رژیم صهیونیستی و ایالات متحده، وضعیت خاورمیانه، موضوع ایران و نیز گزینه‌های توسعه و تعمیق همکاری منطقه‌ای را بررسی کردند.

در این دیدار دیوید بارنیا، رئیس موساد، حولتا رئیس جدید شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، دستیار نظامی نخست وزیر این رژیم و مشاور سیاسی وی نیز حضور داشتند.
پیش از این هم بارنیا با رئیس سیا دیدار کرده بود. دو طرف برخی مسائل از جمله پرونده هسته‌ای ایران و سایر چالش‌های منطقه را بررسی کرده و درباره لزوم همکاری درخصوص این چالش ها به توافق رسیدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari