وزارت دفاع ملی افغانستان امروز در بیانیه ای از کشته و زخمی شدن ۵۱۶ نفر از اعضای طالبان در ۱۲ ولایت این کشور طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آوا، وزارت دفاع ملی افغانستان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در عملیات‌های هوایی و زمینی نیروهای مسلح علیه طالبان طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۳۹ عضو این گروه کشته شدند.
بر اساس اعلام وزارت دفاع ملی افغانستان، عملیات مذکور در ۱۲ ولایت ننگرهار، لغمان، لوگر، پکتیا، ارزگان، زابل، غور، فراه، بلخ، هلمند، کاپیسا و بغلان به انجام رسیده است.
براساس این بیانیه، در عملیات نیروهای ارتش و پلیس افغانستان ۷۷ نفر از اعضای طالبان نیز زخمی شده‌اند.
همچنین تعداد زیادی مین جاسازی شده توسط طالبان در ولایت‌های مذکور کشف و خنثی و مقادیر زیادی سلاح و مهمات مربوط به این گروه نیز منهدم شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، از یک طرف تلاش‌ها برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان ادامه دارد و از سوی دیگر درگیری نیروهای امنیتی با طالبان نیز در مناطق مختلف این کشور شدت گرفته است.
این در حالیست که با آغاز خروج اشغالگران خارجی به سرکردگی تروریست‌های آمریکایی از افغانستان، واشنگتن در تلاش است تا از افزایش ناامنی در این کشور به عنوان بهانه‌ای برای سوءاستفاده بهره برداری کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari