عضو شورای مرکزی «حزب الله» لبنان در سخنانی تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا و مُهره های داخلی آن عامل بحران کنونی در این کشور هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «شیخ حسن البغدادی» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان از سیاست‌های خصمانه ایالات متحده آمریکا در این کشور به شدت انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، عضو شورای مرکزی حزب الله در سخنانی تصریح کرد: مشکلاتی که امروز گریبان لبنانی‌ها شده است، عواملی دارد که مهمترین آن اقدامات آمریکا است؛ اقداماتی که از سال ۲۰۰۱ با هدف تأمین امنیت رژیم صهیونیستی آغاز شد.
شیخ حسن البغدادی در ادامه یادآور شد: پس از آنکه ایالات متحده آمریکا در سرنگون کردن نظام‌های منطقه و تجزیه این منطقه ناامید شد، مسیر تحریم اقتصادی و محاصره ملت‌ها را در پیش گرفت. واشنگتن، لبنان را نیز هدف همین سیاست قرار داد و از مُهره های داخلی خود در این کشور استفاده کرد.
وی افزود: آمریکا با سیاست‌های خود در لبنان باعث شد تا اوضاع در این کشور بیش از پیش وخیم شود و مردم نگران آینده خود باشند. رژیم صهیونیستی تصور می‌کرد که می‌تواند بار دیگر تجاوزات خود علیه لبنان را از سر گیرد. با این حال، معادلات و محاسبات به هم ریخت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari