وزیر خارجه آمریکا در سخنانی بر همکاری با مراکش و رژیم صهیونیستی در راستای "برقراری ثبات و امنیت در خاورمیانه" تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی با اشاره به سفر یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به مراکش بر تعهد واشنگتن به همکاری با رباط و تل‌آویو در راستای “برقراری ثبات و امنیت و شکوفایی بیشتر در خاورمیانه” تاکید کرد.
وی افزود: سفر لاپید به مراکش و افتتاح دفتر دیپلماتیک اسرائیل در رباط از اهمیت بالایی برای تل‌آویو، مراکش و سراسر منطقه برخوردار است.
بلینکن ادامه داد که از سرگیری این روابط بیانگر اراده و اعتقاد پادشاه مراکش است که مایل بود شخصاً در دسامبر ۲۰۲۰ ریاست مراسم امضای توافقنامه سه‌جانبه میان مراکش، اسرائیل و ایالات متحده را بر عهده بگیرد.
این اظهارات پس از آن مطرح شد که یائیر لاپید، وزیر خارجه دولت رژیم صهیونیستی دفتر نمایندگی دیپلماتیک این رژیم را در رباط، پایتخت مراکش افتتاح کرد.
لاپید پیش از افتتاح دفتر مذکور با “ناصر بوریطه” نیز دیدار و سه توافقنامه در زمینه‌های فرهنگی، گردشگری و همکاری سیاسی امضا کردند. به گفته وزیر خارجه مراکش قرار است به زودی ۱۰ توافقنامه دیگر نیز امضا کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari