سازمان بهداشت جهانی با اعلام ضرورت همکاری و ارائه داده‌های شفاف برای جلوگیری از شیوع آتی کرونا، از چین خواست تا داده های مربوط به موارد ابتدایی ابتلا به کرونا را به این نهاد ارائه دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سازمان بهداشت جهانی از دولت چین خواسته است که داده‌های اولیه مربوط به موارد ابتدایی ابتلا به ویروس کرونا را که نخستین بار در شهر ووهان مشاهده شد، در اختیار این نهاد جهانی قرار دهد.
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که کشف منشأ ویروس کرونا برای جلوگیری از شیوع آتی این بیماری «بسیار مهم و حیاتی» است.
گفتنی است که از اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون که نخستین موارد ابتلا به کرونا در شهر ووهان چین شناسایی شد، بیش از ۴.۳ میلیون نفر در سرتاسر جهان به این بیماری ویروسی مبتلا شده‌اند.
گفتنی است، تیمی از متخصصان و دانشمندان سازمان بهداشت جهانی پس از دیدار از شهر ووهان در ماه ژانویه که با هدف شناسایی منشأ کرونا انجام شد، گزارشی را در ماه مارس منتشر کردند که هیچ نتیجه‌گیری قطعی را در پی نداشت.
در عوض، این گزارش با طرح تعدادی فرضیه اعلام کرد که یک جهش از حیوانات به انسان- احتمالاً خفاش- محتمل‌ترین راه انتقال این بیماری است؛ در حالی که احتمال نشست ویروس از یک آزمایشگاه «بسیار ضعیف است».
در همین راستا و در ماه میلادی گذشته، «تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی دومین مرحله تحقیقات برای انجام مطالعات بیشتر در چین و بازرسی از آزمایشگاه ووهان را پیشنهاد کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari