سفیر جدید چین در واشنگتن در دیدار با یک مقام بلندپایه وزارت خارجه ایالات متحده بر اهمیت فزاینده جزیره تایوان در روابط چین- آمریکا تأکید کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «کین گانگ» ۵۵ ساله سفیر جدید چین در واشنگتن که به دفاع جانانه از مواضع پکن مشهور است، در نخستین دیدار خود با یک مقام بلندپایه دولت ایالات متحده تأکید کرد که جزیره تایوان در روابط پکن- واشنگتن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
خبرگزاری شینهوآ روز جمعه گزارش داد که کین گانگ در دیدار با «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا گفت که دو طرف به طور «عمیق و بسیار صریح» به تبادل نظر پرداختند.
در گزارش شینهوآ آمده است که «دو طرف توافق کردند روابط دوجانبه چین- آمریکا بسیار مهم است و لازم است که موضوعات را از طریق گفتگو و ارتباطات حل و فصل کرده و تفاوتها و تناقضها را مدیریت کنند».
بنا بر این گزارش، تنها موضوعی که در این دیدار دوجانبه به طور مستقیم مورد بررسی قرار گرفت، بحث تایوان بود. در این دیدار، کین گانگ تأکید کرد که موضوع تایوان مهم ترین و حساس ترین موضوع در روابط دو کشور است. وی به طور شفاف موضع چین را برای شرمن تشریح کرد.
چین که از حمایت فزاینده ایالات متحده از تایوان از جمله فروش تسلیحات و اهدای واکسن کووید -۱۹ به این جزیره خشمگین است، بر این باور است که واشنگتن از نیروهایی جدایی طلب در تایوان که درصدد کسب استقلال رسمی این جزیره هستند، حمایت می کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari