نخست وزیر پاکستان گفته، مادامی که اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان است، طالبان به میز مذاکرات برای سازش سیاسی در این کشور بر نمی‌گردد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه هندوستان تایمز، عمران خان، نخست وزیر پاکستان در گفتگو با خبرنگاران خارجی در محل سکونتش گفت، تلاش کرده تا گروه طالبان را وقتی که هیاتی از آن برای گفتگوهای صلح در اسلام‌آباد حضور داشته، متقاعد کند تا به مذاکرات با دولت کابل برگردند.
وی ادامه داد: تا وقتی که اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان است چنین اقدامی صورت نمی‌گیرد و اوضاع به همین منوال خواهد ماند. طالبان به مذاکره با دولت غنی برنمی‌گردد.
طالبان کنترل دهمین مرکز ولایتی افغانستان را نیز در یک هفته به دست گرفته و همزمان با خروج نیروهای آمریکایی از این کشور، پیشروی‌هایش روز به روز بیشتر می‌شود. آمریکا نگرانی خود را بابت سقوط کابل ظرف سه ماه ابراز کرده است.
پاکستان مدت‌هاست که از سوی دولت کابل به کمک به طالبان از نظر نظامی، مالی و اطلاعاتی متهم است اما این اتهامات را رد می‌کند.
مردم افغانستان اخیرا کارزاری در رسانه‌های اجتماهی علیه پاکستان به راه انداخته و این کشور را مقصر وخامت اوضاع در کشورشان می‌دانند.
انتهای پیام
پاکستان مقصره اصلی یه نامنی در افغاتستان است

source

توسط jahankhabari