مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) از جان باختن دستکم ۲۷ تن از شهروندان این کشور در پی وقوع سیل در دو استان شمالی سینوپ و کاستامونیا خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، افزایش شدت سیل و صدمات جانی و مالی ناشی از آن در شمال ترکیه، تاکنون منجر به جان باختن دستکم ۲۷ نفر از شهروندان این کشور شده است.
بر اساس این گزارش، مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه (آفاد) ضمن تأیید این خبر اعلام کرده که بر اساس آخرین آمار، تاکنون ۲۵ نفر از شهروندان ترکیه در استان کاستامونو و ۲ تن دیگر نیز در استان سینوپ واقع در شمال ترکیه و در نزدیکی سواحل دریای سیاه جان خود را از دست داده‌اند.
لازم به ذکر است جاری شدن سیل در استان‌های شمالی و همچنین افزایش آتش سوزی در جنگل‌های جنوب غرب ترکیه، منجر به بی خانمان شدن صدها تن از مردم این کشور شده است؛ مواردی که سازمان ملل در بیانیه اخیر خود، هر دو حادثه را ناشی از افزایش بی رویه و خارج از کنترل گرمای کره زمین دانسته است.
مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه اعلام کرده که تاکنون ۱۷۰۰ نفر از شهروندان دو استان درگیر سیل در شمال این کشور را با استفاده از بالگردهای امدادی از منطقه خارج کرده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari