شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی امروز پنجشنبه در سایه حمایت نظامیان این رژیم به «مسجدالاقصی» یورش بردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، شهرک‌نشینان رژیم صهیونیستی همچنان به اقدامات خصمانه خود علیه مقدسات فلسطینیان ادامه می‌دهند. شهرک‌نشینان امروز پنجشنبه بار دیگر مسجدالاقصی را مورد تعرض وحشیانه قرار دادند.
بر اساس این گزارش، شهرک‌نشینان صهیونیست پس از یورش به صحن‌های مسجدالاقصی اقدام به سر دادن شعارهای ضد اسلامی کردند. به دنبال یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی میان آنها و شهروندان فلسطینی درگیری شدیدی اتفاق افتاد.
چندی پیش هم جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه‌ای تعرض هیأت آمریکایی به مسجد الاقصی تحت حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.
در بیانیه جنبش حماس آمده است: این اقدام مردود و نادرست است. همانطور که همیشه تاکید کردیم، این اقدام بیانگر سیاست‌های جانبدارانه آمریکا از مواضع رژیم صهیونیستی است و این یکی از دلایل اصلی تداوم اشغالگری و تجاوزات این رژیم علیه ملت و مقدسات فلسطین است.
حماس عنوان کرد که ورود هیأت آمریکایی به مسجد الاقصی تحت حمایت پلیس رژیم صهیونیستی، با قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی تعارض دارد.
در ادامه این بیانیه آمده است که تکرار چنین اقداماتی، دشمن صهیونیستی را تشویق به حماقت بیشتر کرده و موجب تشدید تنش خواهد شد و آتش برافروخته در اراضی اشغالی به ویژه در قدس را شعله‌ورتر خواهد کرد. ایالات متحده آمریکا مسئول این اتفاقات است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari