نیروهای فرماندهی عملیات بغداد مشتکل از حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق امروز (شنبه) عملیات امنیتی گسترده‌ای را در شمال بغداد با هدف نابودی باقیمانده‌های اعضای گروه تروریستی داعش آغاز کردند.
به گزارش ایسنا، به نقل از شفق نیوز، حسین السماحی، فرمانده عملیات بغداد وابسته به حشد شعبی خاطرنشان کرد، صبح امروز شنبه عملیات بزرگی در شهرستان «الطارمیه» آغاز شد که شامل حملات مستمر علیه تروریست‌ها است و نیروهای مجری این عملیات حشد شعبی و نیروهای امنیتی با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش این کشور هستند.
حسین السماحی در ادامه افزود، براساس داده‌های اطلاعاتی به دست آمده نیروهای تروریستی در تلاش هستند حملاتی را در ماه محرم انجام و زائران و عزاداران حسینی را هدف قرار دهند.
فرمانده عملیات بغداد همچنین تصریح کرد، این عملیات در سایه این داده‌های اطلاعاتی با هدف تفتیش و بررسی اسامی مظنونان، جست‌وجوی مخفیگاه‌های تروریست‌ها و نابودی باقیمانده‌های اعضای گروه تروریستی داعش اجرا شده است.
عراق دسامبر ۲۰۱۷ پس از حدود چهار سال درگیری، خاک خود را از کنترل داعش آزاد کرد اما همچنان این گروه تروریستی در مناطقی که کنترل آنها را از دست داده، دست به عملیات نظامی می‌زند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari