احزاب اپوزیسیون مالزی به همراه یکی از متحدان کلیدی درخواست برای حمایت از نخست‌وزیر را در ازای اصلاحات سیاسی و انتخاباتی رد و به وی تاکید کردند تا به سرعت استعفا دهد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، تنش برای محی‌الدین یاسین، نخست‌وزیر مالزی در مارس ۲۰۲۰ و با از دست رفتن اکثریت و ائتلافی بی‌ثبات شروع شد. او در مقابل درخواست‌های بیشمار برای کناره‌گیری، مقاومت کرد اما فشارها در ماه جاری میلادی و پس از آن افزایش یافت که برخی از قانونگذاران مالزیایی در ائتلاف حاکم دست از حمایت وی کشیدند.
محی‌الدین یاسین در سخنرانی تلویزیونی خود نخستین بار اذعان داشت که فاقد اکثریت است و به قانونگذاران اپوزیسیون تاکید کرد تا از او در رای اعتماد حمایت کرده و از برگزاری انتخابات در بحران کرونا اجتناب کنند.
نخست‌وزیر مالزی همچنین وعده داد که اگر چنین شود، اصلاحاتی در قوانین انتخاباتی و سیاستگذاری‌ها ایجاد می‌کند.
“پاکاتان هاراپان”، اصلی‌ترین حزب مخالف نخست‌وزیر در بیانیه‌ای اعلام کرد: این نخستین بار در تاریخ مالزی است که یک نخست وزیر اذعان می‌کند که حمایت اکثریت را از دست داده اما همچنان به دنبال دریافت و جلب حمایت اپوزیسیون است. محی‌الدین یاسین، یک نخست‌وزیر فاقد مشروعیت است و پیشنهاد او صادقانه نیست.
احزاب اپوزیسیون و یکی از متحدان کلیدی به نام “سازمان ملی مالایاهای متحد” پیشنهاد محی‌الدین یاسین را مورد انتقاد قرار داده‌اند که شامل افزایش کمک‌های مالی برای قانونگذاران اپوزیسیون می‌شود و آن را یک رشوه توصیف می‌کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.