تحلیلگر برجسته جهان عرب با اشاره به بحران نظامی رژیم صهیونیستی، نوشت: مقامات ارشد تل آویو خود به وجود شکاف امنیتی بزرگ در این رژیم اذعان دارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مشهور جهان عرب با انتشار مطلبی در روزنامه رأی الیوم نوشت: «نفتالی بنت» نخست وزیر رژیم صهیونیستی به وجود شکاف‌های امنیتی بزرگ در ساختار این رژیم اذعان کرده است. بنت اخیراً در سخنانی صراحتاً اعلام کرده است: «عدم توانایی اسرائیل در خریداری موشک برای سامانه گنبد آهنین مسأله خطرناک و نگران کننده‌ای است».
بر اساس این گزارش، تحلیلگر برجسته جهان عرب در مطلب خود آورده است: نخست وزیر رژیم صهیونیستی خود شخصاً به وجود شکاف‌های امنیتی در این رژیم اعتراف کرده است. این سخن، سخن ما نیست بلکه سخن خودِ اوست. اذعان او به ضعف امنیتی رژیم صهیونیستی پس از شلیک دهها موشک فلسطین به سمت مواضع این رژیم در جریان جنگ ۱۲ روزه گروه‌های مقاومت فلسطین با تل آویو، صورت می‌گیرد.
عطوان در ادامه نیز نوشته است: نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از آن مجبور شد به ضعف امنیتی و نظامی این رژیم اذعان کند که حزب الله لبنان توانست چندین راکت را به سمت مواضع این رژیم شلیک کند. سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی از رهگیری و شناسایی راکت‌های شلیک شده بازماند.
در حال حاضر موازنه قدرت در عرصه نظامی دیگر به نفع رژیم صهیونیستی نیست و این مقاومت در فلسطین و لبنان است که دست برتر را دارد وی همچنین عنوان کرده است: سامانه گنبد آهنین رژیم صهیونیستی هم در برابر فلسطینیان و هم در برابر حزب الله لبنان غیر مؤثر بوده است. این سامانه درست مانند سامانه پاتریوت در عربستان عمل کرده است. در عربستان سعودی نیز یمنی‌ها تاکنون توانسته‌اند موشک‌های زیادی را از پاتریوت عبور دهند. سامانه پاتریوت هم همچون گنبد آهنین قادر به رهگیری موشک‌های شلیک شده توسط أنصارالله یمن نبوده است.
عطوان افزوده است: پس از پایان جنگ ۱۲ روزه علیه غزه شاهد آن بودیم که «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بلافاصله عازم ایالات متحده آمریکا شد تا با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کند. او در این سفر تلاش کرد تا یک میلیارد دلار برای اصلاح عیوب سامانه گنبد آهنین از آمریکایی‌ها دریافت کند. چندی پیش نیز که وزیر دفاع آمریکا به تل آویو سفر کرده بود، رژیم صهیونیستی بار دیگر درخواست کمک مالی برای اصلاح عیوب گنبد آهنین را مطرح کرد.
این تحلیلگر عرب زبان در ادامه مطلب خود آورده است: آنچه که واضح به نظر می‌رسد این است که موازنه قدرت امروز دیگر به نفع رژیم صهیونیستی نیست. مقاومت فلسطین و لبنان توانسته‌اند قدرت نظامی خود را به صهیونیست‌ها تحمیل کنند. مقامات رژیم صهیونیستی نیز خود به خوبی به این مسأله واقف هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari