سفیر روسیه در آمریکا گفت، مسکو شدیدا تمامی اظهارات ساختگی درباره مداخله ادعایی‌اش در امور سیاسی داخلی آمریکا را رد می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا در اظهاراتی خطاب به رسانه‌ها گفت: ما این احساس را داریم که برخی  سیاستمداران تلاش دارند توجه عمومی را از مشکلات داخلی با گشتن به دنبال یک “دشمن” خارجی که بتوان تقصیر همه دردسرهای آمریکا را به گردن او انداخت، منحرف کنند.
او در صفحه فیسبوک خود نوشت: موضع ما در قبال این مساله بدون تغییر است. روسیه در امور داخلی کشورهای دیگر مداخله نمی‌کند.
او اضافه کرد که این موضع در سطوح ارشد در موقعیتهای متعدد ابراز شده است.
آنتونوف تصریح کرد: ما قاطعانه همه اظهارات ساختگی درباره تلاشهای ادعایی کشور ما به منظور اعمال نفوذ بر وضعیت سیاسی در آمریکا را رد می‌کنیم.
او خاطرنشان کرد: ما این احساس را داریم که برخی سیاستمداران تلاش دارند توجه عمومی را از مشکلات داخلی با گشتن به دنبال یک “دشمن” خارجی که بتوان تقصیر همه دردسرهای آمریکا را به گردن او انداخت منحرف کنند. در این موارد کشور ما مجددا خطاب قرار داده می‌شود.
او ادامه داد: ما را متهم کرده‌اند به اینکه در جامعه آمریکایی اختلاف ایجاد می‌کنیم، علیه واکسنهای آمریکایی جنگ اطلاعات دروغ و کمپین راه می‌اندازیم، با تلاشهای دولت علیه همه گیری و حتی ماسک زدن مقابله می‌کنیم. همه مشکلات یکجا جمع شده‌اند و روسیه از بابت همه چیز مقصر است!
این سفر بیان کرد، نویسندگان این گمانه زنی‌ها “نه سند و مدرک ارائه می‌کنند نه حتی حقایق بلکه تنها به ابراز گمانه زنی با هدف حفظ سطح بالایی از روس هراسی در جامعه آمریکا می‌پردازند.”
بر اساس یک بولتن جدید مربوط به سیستم ملی مشورت دهی در قبال تروریسم که در وبسایت وزارت امنیت داخلی دولت آمریکا طی روز جمعه قرار گرفت، این وزارتخانه ادعا کرده که رسانه‌هایی مرتبط با دولتهای روسیه، چین یا ایران عمدا به اشاعه تئوری‌های توطئه درباره کروناویروس جدید و واکسنهای مقابله با آن می‌پردازند. این بولتن سند و مدرکی در قبال این ادعاها مطرح نکرد. پیشتر دیمتری پسکوف، سخنگوی کرملین اظهار کرد که روسیه در هیچ کمپین اطلاعاتی علیه واکسنهای خارجی کروناویروس دخیل نیست. همانطور که پسکوف تاکید کرد، هر مورد از این ادعاها مطلقا پوچ هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari