سخنگوی گروه طالبان در تازه ترین اظهارات خود مدعی تسلط نیروهای این گروه بر منطقه «جانی خیل» واقع در مناطق مرکزی ولایت پکتیا شد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سخنگوی گروه طالبان از تسلط نیروهای مسلح این گروه بر منطقه «جانی خیل» واقع در مرکز ولایت پکتیا خبر داد.
پکتیا از جمله ولایات جنوب شرق افغانستان به شار می‌رود که ۵۵۸۳٫۲ کیلومتر مربع مساحت و ۲۳۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. در طرف شمال آن ولایت لوگر، طرف غرب آن ولایت غزنی، طرف شمال شرق آن ولایت ننگرهار، و به طرف جنوب آن ولایت پکتیکا موقعیت دارد. پکتیا در ۱۱۵ کیلومتری شهر کابل واقع می‌باشد.
گفتنی است که پیشتر شبکه الجزیره به نقل از مقامات امنیتی افغانستان گزارش داده بود که طالبان پس از تسلط بر ولایت هرات اجازه داده است حاکم هرات به همراه یکی دیگر از مقامات وزارت کشور افغانستان این ولایت را به مقصد کابل ترک کنند.
پیشتر کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز مدعی شده بود که دستور بایدن برای ارسال ۳ هزار نیروی نظامی به افغانستان متضمن این هشدار به طالبان است که نباید به سوی کابل حرکت کنند.
همچنین دبیرکل سازمان ملل متحد هم نسبت به آنچه که هفته‌های گذشته در افغانستان و ولایت‌های آن در حال رخ دادن است، اظهار نگرانی کرده و از تمامی طرف‌های درگیر در پرونده افغانستان خواسته است تا مذاکره و گفتگو را به جای تقابل نظامی انتخاب کنند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari