نیروهای ارتش عراق امروز شنبه عملیات گسترده ای را به منظور تعقیب بقایای عناصر تروریستی داعش در شمال «بغداد» کلید زدند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، نیروهای ارتش عراق عملیات جدیدی را علیه تروریست های تکفیری کلید زدند. ستاد اطلاع رسانی اخبار امنیتی عراق اعلام کرد که نیروهای این کشور عملیات گسترده ای را در شمال بغداد کلید زده اند.
بر اساس این گزارش، ستاد اطلاع رسانی اخبار امنیتی عراق اعلام کرده است که هدف اصلی و اساسی از آغاز عملیات مذکور، تحت تعقیب دادن بقایای عناصر تروریستی داعش است. پیش از این، سازمان حشد شعبی عراق از خنثی شدن یک طرح تروریستی برای هدف قرار دادن مراسم عزاداری امام حسین (ع) در بغداد خبر داد.
سازمان حشد شعبی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای این گروه مانع از انجام عملیات تروریستی داعشی‌ها علیه شرکت کنندگان در مراسم عزای حسینی در ایام ماه محرم در بغداد شدند.
در این بیانیه آمده است: نیروهای حشد شعبی عملیات گسترده‌ای را در مناطق اطراف بغداد ترتیب دادند و توانستند انبارهای تسلیحاتی تروریست‌های تکفیری داعش را شناسایی کنند. تروریست‌ها قصد داشتند از تسلیحات مذکور برای حمله به مجالس حسینی در بغداد استفاده کنند.
سازمان حشد شعبی همچنین اعلام کرده است: بمب‌هایی را در منطقه «الزیدان» واقع در بغداد کشف کردیم که تروریست‌های تکفیری می‌خواستند آنها را در میان شرکت کنندگان در مراسم عزاداری حسینی منفجر سازند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari