مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی هشدار داد مهلتی که برای این رژیم جهت لغو محاصره غزه و بازگشایی گذرگاه‌ها تعیین کرده بود، رو به پایان است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، گروه‌های مقاومت فلسطین به مصر به عنوان میانجی آتش‌بس در غزه ابلاغ کرده اند که طی ساعات آینده مهلتی که برای دشمن صهیونیستی جهت لغو محاصره غزه، بازگشایی گذرگاه‌ها و تحویل کمک‌های مالی قطر به غزه تعیین کرده بودند، به پایان خواهد رسید و اوضاع به سمت تنش و درگیری مجدد پیش برود.
بر اساس این گزارش، پیشتر مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی هشدار داده بود که اگر تا پایان هفته به تعهدات و مطالبات فلسطینیان عمل نکند، دور جدید تنش در مرز نوارغزه با رژیم صهیونیستی آغاز می‌شود.
با وجود گذشت بیش از دو ماه از پایان جنگ ۱۱ روزه نوارغزه، هنوز توافقنامه آتش‌بس بین گروه‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی منعقد نشده است و این شرایط شکننده، احتمال آغاز دوباره درگیری میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها را تقویت می‌کند.
پیش از این، جنبش جهاد اسلامی فلسطین نسبت به تلاش‌های رژیم اشغالگر قدس و برنامه‌های جدید این رژیم در خصوص شهرک سازی و تعرض به مسجد ابراهیمی در شهر الخلیل هشدار داد. «طارق سلمی» سخنگوی جهاد اسلامی فلسطین گفت: برنامه جدید رژیم صهیونیستی برای احداث گذرگاهی برای شهرک نشینان یهودی و همچنین پله برقی در الخلیل، با هدف سیطره بر مسجد ابراهیمی از سوی رژیم صهیونیستی دنبال می‌شود.
وی تاکید کرد: این در راستای برنامه تغییر و محو آثار اسلامی و تاریخی مهمی است که بخشی از هویت اسلامی و ملی مسجد ابراهیمی و شهر الخلیل محسوب می‌شود. چندی پیش نیز رسانه‌های صهیونیستی از رزمایش نظامی این رژیم در مجاورت مرزهای غزه خبر دادند. منابع صهیونیستی اعلام کردند که نظامیان این رژیم رزمایش نظامی را در مجاورت مرزهای نوارغزه آغاز خواهند کرد. گفتنی است که رژیم صهیونیستی از بیم تهدیدات در تمام جبهه‌ها، به صورت متناوب سلسله رزمایش‌های نظامی را در فلسطین اشغالی برگزار می‌کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari