نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد طرح "حسن نیتی" را در قبال فلسطینی‌ها برای کسب اعتماد رئیس جمهور آمریکا درباره پرونده ایران ارائه کند.
به گزارش ایسنا، سایت المانیتور به نقل از منابع امنیتی اسرائیلی اعلام کرد: اسرائیل قصد دارد طرح‌های ملموس و مهمی برای نشان دادن “حسن نیت” خود در قبال فلسطینی‌ها ارائه کند تا با این روش اعتماد جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را درباره ایران به دست آورد.
این سایت نوشت: بنت که از شهرک‌های یهودی در کرانه باختری حمایت می‌کرد تلاش می‌کند تا تنش احتمالی با بایدن درباره اختلافات اسرائیل و فلسطین را از بین ببرد.
در همین راستا خبرگزاری سما گزارش داد بنت از ترس موضع آمریکا تعداد واحدهایی که دولتش قصد دارد روزهای آینده ساخت آن را تصویب کند، به حدود 1000 واحدکاهش دهد.
قرار است بنت ماه میلادی جاری برای حضور در نشستی با بایدن در کاخ سفید به واشنگتن برود.
این سایت نوشت: تعیین مایکل هرتزوگ به عنوان سفیر جدید اسرائیل در آمریکا مسئله بسیار مهمی است چراکه تنها مسئول آمریکایی است که در تمام مذاکرات دیپلماتیک میان اسرائیل و کشورهای عربی در طول دو دهه گذشته شرکت کرد. وی جدی و متفکری بسیار محتاط و مورد اعتماد است. وی هنوز قدرت خود را برای ایجاد کانال دیپلماتیک باثبات و معتبر با کاخ سفید نشان نداده است اما در صورتی که موفق شود این شبکه بدون تردید فعال و محرمانه خواهد بود.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari