جریان المستقبل لبنان درخواست ریاست جمهوری این کشور از نخست‌وزیر پیشبرد امور برای برگزاری جلسه فوق‌العاده کابینه و بررسی بحران سوخت در لبنان را نقض قانون اساسی این کشور خواند.
به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز عربی، به دنبال درخواست میشل عون، رئیس جمهوری لبنان برای برگزاری نشست فوق‌العاده دولت پیشبرد امور و بررسی بحران سوخت در این کشور جریان المستقبل در بیانیه‌ای اعلام کرد: این درخواست وجهه قانونی ندارد و اقدامی عمدی است و هدف نویسنده  آن اهانت به موقعیت ریاست جمهوری است.
جریان المستقبل همچنین از مخالفت حسان دیاب نخست‌وزیر پیشبرد امور لبنان با درخواست ریاست جمهوری برای برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت استقبال کرد.
این جریان در ادامه بیانیه خود آورده است: سردرگمی ریاست جمهوری کل کشور را متضرر می‌کند و پاسخ منفی حسان دیاب به ریاست جمهوری و امتناع وی از فراخوان برگزاری جلسه استثنایی به این دلیل بود که او نمی‌خواهد مرتکب نقض قانون اساسی شود.
این جریان در ادامه به ریاست جمهوری لبنان و تیم سیاسی آن نسبت به نقض قانون اساسی لبنان  و انحصار نهادهای دولت هشدار داد و تاکید کرد که در مقابل این اقدامات دست بسته نخواهد ماند و با آنها در چارچوب قانون اساسی مقابله خواهد کرد.
به دنبال بالاگرفتن اعتراضات در لبنان در نتیجه حذف یارانه سوخت، رئیس جمهوری این کشور خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده دولت پیشبرد امور برای بررسی این بحران شد؛ درخواستی که با مخالفت حسان دیاب مواجه شد.
درخواست برای برگزاری نشست فوق‌العاده کابینه دولت پس از آن مطرح شد که رئیس بانک مرکزی لبنان چهارشنبه گذشته در بحبوحه بحران گسترده انرژی در این کشور اعلام کرد یارانه‌های سوخت را متوقف می‌کند.
این بانک در عوض خطوط اعتباری برای واردکنندگان سوخت با قیمت فعلی بازار را تمدید خواهد کرد. این تصمیم بانک مرکزی قیمت سوخت را تا ۴ برابر افزایش می‌دهد آن هم در زمانی که کمبود انرژی سراسر کشور را فرا گرفته است و این تصمیم اعتراض شهروندان لبنانی را به همراه داشته است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari