معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی تأکید کرد که پاسخ این گروه مقاومتی به تجاوز نظامی اخیر رژیم صهیونیستی کاملا حساب شده بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به عملیات نظامی این گروه مقاومتی علیه رژیم صهیونیستی، گفت: پاسخ حزب الله به تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی کاملاً حساب شده بود.
بر اساس این گزارش، حزب الله نشان داده است که اقدامات خود را با دقت و جدیت انجام می دهد. پاسخ به اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی نیز با دقت و جدیت انجام شد. مردم لبنان به مقاومت در این کشور اعتماد دارند.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان افزود: رژیم صهیونیستی از شکل گیری مقاومت در لبنان و رشد سریع آن غافلگیر شد. این مقاومت توانست که آنها را مجبور به خروج از لبنان کند. حزب الله از هیچ تلاشی برای کمک به دولت و ملت لبنان دریغ نمی کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: رئیس بانک مرکزی لبنان باید مورد بازخواست قرار گیرد. رئیس بانک مرکزی لبنان مسئولیت بزرگ و خطرناکی در قبال آنچه کشور بدان گرفتار شده است، دارد و باید که مورد بازخواست قرار گیرد.
وی افزود: راهکار این است که خیلی سریع دولت تشکیل شود. آنچه در زمینه تشکیل دولت جریان دارد فراهم آوردن فضای مثبت در دیدارها حاکم است. سود تشکیل دولت به مراتب بیشتر از عدم تشکیل آن است.
شیخ نعیم قاسم ضمن تاکید بر ضرورت به نتیجه رسیدن تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت، گفت: ما در بحث انفجار بندر بیروت در معرض هدف نیستیم. حزب‌الله در لیست تحقیقات قرار ندارد اما رسانه‌های وابسته به دشمنان حزب‌الله در لبنان و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها اصرار دارند که حزب‌الله را مسئول انفجار جلوه دهند در حالی که حزب‌الله از نیترات استفاده‌ای نمی‌کرد.
وی درباره حادثه خلده هم بیان کرد: حزب الله با نهادهای امنیتی موضوع را پیگیری می‌کند تا پشت پرده ماجرا مشخص شود و افراد دخیل بازخواست و مجازات شوند. معاون دبیرکل حزب الله لبنان درباره برجام هم گفت که اگر توافق برجام حاصل شود، این توافق نه تنها از پرونده لبنان بلکه از همه موضوعات منطقه‌ای جدا است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.