وزیر خارجه ژاپن در آستانه سفر به تهران در سخنانی با تأکید بر اینکه کشورش دارای روابط دوستانه دیرینه و سنتی با ایران است، گفت: ما می توانیم با ایران تبادل نظر صریح داشته باشیم.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه «الشرق الاوسط»، «توشیمیتسو موتگی» وزیر خارجه ژاپن در آستانه سفر به منطقه از جمله ایران، سخنانی را مطرح کرد. وی گفت: در حال حاضر، سوریه یکی از مسائل اصلی منطقه محسوب می‌شود.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه ژاپن تصریح کرد: در حال حاضر عدم بهبود اوضاع انسانی در سوریه و نیز عدم حصول پیشرفت در فرایند سیاسی این کشور از دیدگاه توکیو نگران کننده است.
موتگی همچنین اظهار داشت: من در جریان سفر منطقه‌ای خود با کشورهای مختلف با صراحت سخن خواهم گفت. بدیهی است که در طول این سفر راهکارهای بهبود اوضاع سوریه در منطقه را نیز مورد بررسی قرار خواهم داد.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با تأکید بر اینکه کشورش دارای روابط دوستانه دیرینه و سنتی با ایران است، گفت: ما می‌توانیم با ایران تبادل نظر صریح داشته باشیم. این مقام ژاپنی افزود: توکیو قصد دارد با کشورهایی نظیر ایران و عربستان روابط مستحکمی داشته باشد تا بتواند از موقعیت خود برای کاهش تنش‌ها در منطقه بهره برداری کند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari