سخنگوی طالبان از گفتگوی معاون دفتر سیاسی این گروه با معاون وزیر خارجه اندونزی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد نعیم» سخنگوی تیم مذاکره‌کننده طالبان در حساب کاربری خود در توئیتر از گفتگوی معاون دفتر سیاسی این گروه با معاون وزیر خارجه اندونزی خبر داد.
در این ارتباط گفته شده، «عبدالسلام حنفی»، معاون دفتر سیاسی طالبان در تماس تصویری با «عبدالقادر جیلانی» معاون وزیر خارجه اندونزی، موضوع صلح و وضعیت کنونی افغانستان را مورد بحث و بررسی قرار داد.
آن گونه که سخنگوی تیم مذاکره کننده طالبان گفته، معاون وزیرخارجه اندونزی در این گفتگو حمایت کامل کشورش را از روند صلح افغانستان اعلام کرده است.
معاون وزیرخارجه اندونزی تاکید کرده که این کشور در تلاش است تا سفارت خود را در کابل فعال نگه دارد تا روابط بین دو کشور تقویت شود.
مقام طالبان نیز در گفتگو با مقام اندونزیایی تاکید کرده است که این گروه نه تنها برای نمایندگی‌ها وموسسات خیریه و کارکنان داخلی و خارجی آنها مشکل ایجاد نخواهد کرد، بلکه محیطی امن برای آن‌ها فراهم خواهد کرد.
این مقام طالبان همچنین تاکید کرده که در شهرهایی که تحت کنترل این گروه است، طالبان امنیت مراکز دیپلماتیک را تا کنون تامین کرده است.
پیشتر نیز «ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی طالبان طی سخنانی تاکید کرده بود که این گروه، امنیت دیپلمات‌های خارجی مستقر در شهرهای تحت کنترل را تضمین می‌کند. سخنگوی طالبان همچنین گفته بود: تصریح می‌کنیم که تمام دیپلمات های کشورهای خارجی که در افغانستان بوده در امنیت هستند و با هیچ مشکلی مواجه نمی شوند، ما به امنیت آنها اولویت داده و متوجه هستیم، مشکلی ان‌شاءالله نخواهد بود.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari