جنبش انصارالله یمن امروز (شنبه) اعلام کرد یک فروند پهپاد جاسوسی ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان هنگام پرواز بر فراز استان مأرب در شمال شرق یمن ساقط شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به جنبش انصارالله با انتشار بیانیه کوتاهی در توییتر اعلام کرد: پدافند هوایی یمن موفق شد یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی مدل “اسکن ایگل” را که در حال اجرای عملیات‌های خصمانه‌ای در آسمان منطقه مدغل در شمال غرب استان مأرب بود، با شلیک یک موشک زمین به هوا هدف قرار داده و سرنگون کنند.
یحیی سریع در ادامه این بیانیه آورد: عملیات هدف‌گیری این پهپاد با دوربین‌های مرکز رسانه جنگ یمن انجام شد و ان‌شاء‌الله به زودی تصاویر سرنگونی این پهپاد پخش خواهند شد.
این سومین پهپاد از این نوع است که انصارالله در کمتر از دو ماه گذشته از هدف‌گیری و اسقاط آنها خبر داده است. این جنبش ۲۲ ژوئن گذشته نیز از سرنگون‌سازی یک فروند پهپاد از همین مدل در ناحیه المشجح در منطقه صرواح واقع در غرب مأرب که شدیدترین جبهه درگیری میان ارتش دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله است، خبر داده بود، همچنین این جنبش در تاریخ ۲۰ اوت جاری نیز اعلام کرد که یک فروند پهپاد از همین مدل را در منطقه المشجح سرنگون کرده است.
جنبش انصارالله یمن ۲۱ مارس گذشته اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات ائتلاف عربی ضد یمن به رهبری عربستان در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۱۵ تاکنون، سامانه‌های پدافند هوایی این جنبش موفق شدند بیش از ۴۵۴ فروند پهپاد جنگی و جاسوسی این ائتلاف را سرنگون کنند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari