وزیرخارجه ایتالیا در گفتگویی با انتقاد از سیاست غرب در قبال افغانستان، تاکید کرد که این کشور برای هر اتفاقی از جمله خروج کامل آماده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تله ریپورتر،« لوئیجی دی مایو»، وزیرخارجه ایتالیا در گفتگویی اعلام کرد که این کشور برای هر اتفاقی در افغانستان از جمله خروج کامل آماده است.
وزیرخارجه ایتالیا در این ارتباط تاکید کرد که ما باید به امنیت کارکنان سفارت و هموطنان خود بیاندیشم و چنانچه لازم باشد ما همه آن‌ها را سریعا بر می‌گردانیم.
به گفته دی مایو، در صورت تخلیه کارکنان، سفارت همچنان از رم به کار خود ادامه می‌دهد و از مبالغ مالی که برای حمایت از نیروهای امنیتی افغان در نظر گرفته شده برای محافظت از کارکنان بخش‌های دیپلماتیک، نظامی و غیرنظامی استفاده خواهد شد.
وزیرخارجه ایتالیا با انتقاد از سیاست غرب در قبال افغانستان، تاکید کرد که غرب در برابر افغانستان مرتکب اشتباه شد و تازه به آن اذعان می‌کند و هم اکنون اروپا باید نقش اول را داشته باشد و در صفحه شطرنج ژئوپولیتیک نقش پررنگی بدست گیرد.
دی مایو با اشاره به تحولات افغانستان تاکید کرد که باید توجه داشت تا آنچه در افغانستان اتفاق افتاد جای دیگر روی ندهد.
پیش از ایتالیا، برخی کشورهای اروپایی و غربی دیگر نیز اعلام کرده بودند که در حال خروج اتباع خود از افغانستان هستند.
از آنجا که اوضاع امنیتی افغانستان کم کم با پیشروی طالبان وخیم‌تر شده است، بسیاری از کشورهای غربی در حال آماده شدن برای اعزام نیرو به این کشور به منظور تخلیه کارمندان سفارتخانه‌های خود از کابل پایتخت افغانستان هستند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari