انجمن فرهنگی بانوان در منطقه رداع در استان البیضاء در اعتراض به توهین متجاوزان سعودی به زنان یمنی تجمعی اعتراض آمیز برگزار کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، انجمن فرهنگی بانوان در منطقه رداع در استان البیضاء در اعتراض به توهین متجاوزان سعودی به زنان یمنی تجمعی اعتراض آمیز برگزار کرد. شرکت‌کنندگان بر پایبندی زنان یمن به هویت ایمانی، سنت‌ها و فرهنگ اصیل یمن تأکید کردند و بار دیگر تعهد خود را به ادامه مقاومت در برابر دشمنان تا آزادی وجب به وجب خاک یمن از لوث متجاوزان یاوآور شدند.
بانوان شرکت‌کننده در این تجمع اعتراض‌آمیز تأکید کردند که علی‌رغم تجاوزگری‌های عربستان علیه ملت یمن و توهین به بانوان آزاده یمنی در سریال «رشاش» بانوان یمنی در عرصه‌های مختلف با شایستگی، پاکی و اصالت در برابر دشمنان و ناملایمات ایستادگی کرده‌اند و همواره در عرصه‌های جهاد نیز با حمایت‌های مالی و معنوی و تشویق همسران و مردان به حضور در میادین نبرد علیه دشمنان نقش بسزایی ایفا کرده‌اند.
این تجمع اعتراض آمیز در واقع به سریالی به نام «رشاش» صورت گرفت که پس از ۶ ماه تأخیر، ماه گذشته در سرویس تماشای «شاهد» مربوط به گروه رسانه‌ای MBC پخش شد و مربوط به شخصیت حقیقی «رشاش الشیبانی» است که در سال ۱۹۸۹ که به دلیل جنایاتی که انجام داده بود، توسط مقامات آن زمان اعدام شد. این سریال در مورد یکی از قبایل عربستان و زنان یمنی مضامینی توهین‌آمیز داشت.
در یکی از سکانس‌های فیلم، رشاش که قصد دارد با دار و دسته‌اش به یمن فرار کند، می‌گوید: «درهم‌ها را برای یمن نگه می‌داریم تا با زنان و مواد مخدر لذت ببریم». همین عبارت موجی از خشم را در میان یمنی‌ها و حتی سعودی‌ها ایجاد می‌کند و فعالان در شبکه‌های اجتماعی خواستار توقف پخش فیلم می‌شوند.
تعدادی از فعالان نیز از مسئولان هتل‌نشین دولت مستعفی هادی و ساکن عربستان خواستند در این امر ورود کنند و خواستار مجازات شرکت تولیدکننده و توقف پخش سریال شوند و صد البته کسی که خود را به خواب زده نمی‌توان بیدار کرد. در این میان و برای خالی نبودن عریضه محمد قیزان معاون وزارت اطلاع‌رسانی در دولت مستعفی یمن در توئیتی نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
وی این امر را غیرقابل قبول دانست و خواستار عذرخواهی از این اقدام و حذف این سکانس شد. عربستان در این مدت به هر دری زده تا کینه‌توزی خود نسبت به آزادگی ملت یمن را نشان دهد؛ از جنگ نظامی، اقتصادی و جلوگیری از رسیدن مواد پزشکی، محاصره و توقیف کشتی‌ها گرفته تا تجاوز فرهنگی. ریاض از هیچ اقدام ملت یمن فروگذار نکرده است اما این اقدامات پایبندی جامعه یمن به اصول و ارزش‌ها را خدشه‌دار نخواهد کرد و تنها به برملا شدن بیش از پیش نیت‌های سو دشمنانشان خواهد انجامید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari