یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین خطاب به رژیم اشغالگر اسرائیل تاکید کرد که مقاومت قدرت و امکانات بزرگی در اختیار داشته و محاصره غزه هرگز سرنوشت‌ساز نخواهد بود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری “سما” فلسطین، داوود شهاب، از رهبران جنبش جهاد اسلامی در گفتگویی تلویزیونی اظهار کرد: رژیم اشغالگر اسرائیل به حملات خود علیه ملت فلسطین چه در کرانه باختری اشغالی چه در قدس و حرم ابراهیمی ادامه می‌دهند و در لغو محاصره ظالمانه خود علیه نوار غزه تعلل می‌کنند.
این رهبر جنبش جهاد اسلامی گفت: رژیم اشغالگر با تشدید محاصره علیه غزه به دنبال درگیر کردن ساکنان این منطقه به مسایل معیشتی و حیاتی و دور کردن توجه آنها از نقشه‌هایش برای نابودی مساله فلسطین است.
شهاب افزود: هدف از تلاش‌های دشمن برای تشدید محاصره غزه سرپوش گذاشتن بر شکست مفتضحانه‌اش در نبرد “شمشیر قدس” است.
او در ادامه گفت: طرح‌هایی آمریکایی-اسرائیلی در حال عرضه هستند که در راس آنها سفر اخیر رئیس سیا به رام‌الله و اراضی اشغالی قرار دارد، این طرح بزرگ بوده و نشانه‌های آن چه در سیاست و چه با تلاش‌ها برای بازگشت به مذاکرات نمایان شده‌اند.
این رهبر جهاد اسلامی تاکید کرد: مقاومت فلسطین از هیچ حمله‌ای علیه مردم و مقدسات‌شان هرگز دور نخواهد بود و موضوع محاصره نوار غزه هرگز سرنوشت‌ساز نخواهد بود، مقاومت قدرت و امکانات بزرگی در اختیار داشته و همواره برای مقابله با هر حمله‌ای علیه مردم فلسطین در بالاترین سطح آمادگی قرار دارد.
شهاب درباره رایزنی‌های بین‌المللی در خصوص محاصره غزه نیز گفت: رایزنی‌ها متوقف نشده‌اند و هنوز برقرار هستند، ما می‌خواهیم شاهد یک اقدام واقعی در سطح بازسازی و اجبار رژیم اشغالگر به اجرای تمامی تعهداتش در لغو محاصره نوار غزه باشیم.
او در پایان گفت: ارزیابی و مطالعه جامعی از سوی همه گروه‌های فلسطینی در نوار غزه و خارج آن در مورد آخرین تحولات فلسطین وجود دارد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari