رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ضمن تاکید بر اینکه مقاومت و مردم آن به کوهی محکم تبدیل شدند که نمی‌توان آنها را تکان داد، گفت: دشمنان امروز زندگی و معاش مردم را هدف قرار داده‌اند تا آنها را تسلیم کرده و مجبور کنند از مقاومت و مساله‌شان دست بکشند. این جنگ وحشیانه‌ای که علیه مقاومت ما آغاز شده گرچه ابزارهایش متفاوت هستند اما جنگ جدیدی نیست..
به گزارش ایسنا، به نقل ازالعهد، سید هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در سخنرانی که در ضاحیه جنوبی بیروت داشت، گفت: مقاومت ما رهبران بزرگی در سطح لبنان و منطقه تقدیم کرد و آنها در جایگاه خدمت و جانفشانی بودند، وظیفه ما این است که این مسؤولیت را بپذیریم و همانند همیشه در کنار مردم باشیم.
صفی الدین اظهار کرد: آمریکا تا این حد قدرتمند نیست اما لبنان نقاط ضعفی دارد و در اینجا کسانی وجود دارند که راه را به روی آمریکا باز کردند،به عقیده ما اصل مشکل ما داخلی (و مربوط به داخل کشور) است و البته لبنانی‌ها اگر به شروط راه‌حل پایبند باشند، خودشان می‌توانند مشکل مالی و اقتصادی را حل کنند.
رئیس شورای اجرایی حزب‌الله در ادامه گفت: اگر آمریکا و همراهانش احساس کنند ضعفی در جامعه ما در مورد گزینه مقاومت وجود دارد که البته چنین چیزی هرگز اتفاق نخواهد افتاد، آنها بر کشتار در جامعه ما خواهند افزود. با رجوع به سال‌های گذشته این سوال مطرح می‌شود که آیا سالی وجود دارد که مقاومت و مردم آن هدف آشوب و تله‌ای با همدستی برخی لبنانی‌ها و کشورهای حوزه خلیج فارس و بسیاری از کشورهای جهان و در راس آنها آمریکا قرار نگرفته باشد؟ در اینجا موضعگیری مردم دفاع از رهبری است که آنها را در آغوش کشیده، هدایت کرده و تنها به دنبال آخرت آنها و حفظ شرافت و عزتشان است، حمایت از این مردم و حفظ ثباتشان شرط لازم برای تحقق کامل طرح دینی و پیروزی آن در هر تقابلی است.
او افزود: بگذارید اینها بشنوند که صحبت درباره آینده بدون این مردم و این بزرگی ممکن نیست، مقاومت با علما، شهدا و مردان و زنان خود در طول چهل سال موفق شد یک جامعه ایمانی و مذهبی برخوردار از شرافت انسانی و زندگی واقعی را بنا کند.
وی گفت: دشمنان امروز زندگی و معاش مردم را هدف قرار داده‌اند تا آنها را تسلیم کرده و مجبور کنند از مقاومت و مساله‌شان دست بکشند. این جنگ وحشیانه‌ای که علیه مقاومت ما آغاز شده گرچه ابزارهایش متفاوت هستند اما جنگ جدیدی نیست.
صفی الدین ادامه داد: کلید پیروزی در دنیا و آخرت در دست مردم و اهل ایمان است و اسلام بر دلیل، حجت و استدلال مبتنی است نه زور و این مردم هستند که مسیر، انتخاب و آینده‌شان را تعیین می‌کنند، اهل ایمان چارچوب‌های ایمانی دارند که به آنها انگیزه، اعتبار بیشتر و اصل جدیدی می‌بخشد که غیر اهل ایمان آنها را درک نمی‌کنند، در ۱۴ اوت شاهد بودیم که چگونه خداوند سربازان خود را یاری کرده و دشمنانش را شکست داد و به مقاومت و مردم آن ایمان و پیروزی بزرگ، الهی و تاریخی عطا کرد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari