رئیس جمهور ترکیه ضمن ابراز نگرانی از تلاش پناهجویان افغان برای مهاجرت به ترکیه از طریق خاک ایران، از جامعه بین المللی خواست تا با بازگرداندن ثبات به افغانستان از رخداد این فاجعه جلوگیری کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یو اس نیوز، در پی تحولات گسترده در افغانستان و افزایش تنش‌ها در این کشور، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی گفت که آنکارا همراه با اسلام آباد برای کمک به تأمین ثبات و امنیت در افغانستان تلاش خواهند کرد.
اردوغان در این سخنان همچنین با اشاره به تلاش پناهجویان افغان برای مهاجرت به ترکیه از طریق خاک ایران، از جامعه بین‌المللی خواست تا با بازگرداندن مجدد ثبات و امنیت به افغانستان، از جاری شدن سیل پناهجویان به کشورش جلوگیری کند.
وی که این سخنان را در جریان برگزاری مراسم نیروی دریایی ترکیه با حضور رئیس جمهور پاکستان مطرح می‌کرد، گفت که اسلام آباد وظیفه‌ای حیاتی برای بازگرداندن صلح و ثبات به افغانستان بر عهده دارد.
رئیس جمهور ترکیه همچنین بر لزوم همکاری مشترک آنکارا و اسلام آباد برای بازگرداندن امنیت و ثبات به افغانستان تاکید کرد.
با این حال، اردوغان هیچ گونه اشاره‌ای به برنامه احتمالی خود برای هرگونه میانجی‌گری و تلاش برای کاهش تنش‌ها و ایجاد صلح میان طرف‌های درگیر در این کشور نکرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari