وزیر دفاع انگلیس با اذعان به کنترل طالبان بر افغانستان، مدعی شد که ناتو و انگلیس دیگر قصدی برای حضور نظامی در این کشور ندارند.
به گزارش خبرگزاری مهر، «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس در گفتگو با «اسکای نیوز» گفت: اذعان می کنم که (امروز) طالبان کنترل افغانستان را در اختیار دارد. نیازی نیست که یک کارشناس سیاسی باشید که متوجه شوید الان در چه موقعیتی قرار داریم.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا انگلیس و ناتو (در قالب حضور نظامی) به افغانستان، بازخواهند گشت؛ مدعی شد: چنین موضوعی مطرح نیست. قصد بازگشت به آنجا را نداریم.
والاس در ادامه اظهارات خود افزود: بخش نظامی فرودگاه کابل امن است و انگلیس هر چه در توان دارد برای تضمین خروج شهرونداش از افغانستان انجام می دهد. هدف خروج روزانه حدود ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر است.
وزیر دفاع انگلیس همچنین گفت که فعلا زمان مناسبی برای تصمیم گیری درباره موضوع به رسمیت شناختن طالبان در رأس حکومت افغانستان نیست.
ادعای وزیر دفاع انگلیس در حالی مطرح می شود که چندی پیش، وزیر خارجه ایتالیا با انتقاد از سیاست غرب در قبال افغانستان، تاکید کرد که غرب در برابر افغانستان مرتکب اشتباه شد و هم اکنون اروپا باید نقش اول را داشته باشد و در صفحه شطرنج ژئوپولیتیک نقش پررنگی بدست گیرد!
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.