رسانه های خبری از وقوع تیراندازی در فرودگاه کابل خبر می دهند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، همزمان با فرار «اشرف غنی» رئیس جمهور مستعفی افغانستان و انتشار گزارشهایی مبنی بر فرار وی به کشور ازبکستان، فرودگاه کابل شامگاه یکشنبه شاهد تیراندازی بوده است.
در همین رابطه، خبرگزاری العربیه از وقوع تیراندازی در فرودگاه کابل همزمان با خروج کارکنان دیپلماتیک کشورهای خارجی خبر داد.
هنوز گزارشی در مورد میزان تلفات احتمالی این تیراندازی در دست نیست.
گزارشها حاکی از آن است که روز یکشنبه فرودگاه کابل در پی سقوط این شهر به دست نیروهای طالبان و تلاش شمار قابل توجهی از غیرنظامیان برای خروج از خاک افغانستان، شاهد وضعیت ناآرامی بوده است.
این در حالی است که کشورهای ایالات متحده و فرانسه نیز روز یکشنبه سفارتخانه های خود را به این فرودگاه منتقل کرده و بسیاری از کشورهای خارجی دیگر کارکنان دیپلماتیک خود را از طریق این فرودگاه از کشور خارج کردند.
بنابر گزارشها، پروازهای تجاری از مبدأ و به مقصد این فرودگاه لغو شده اند.
هنوز جزئیات بیشتری در مورد تیراندازی در این فرودگاه در دست نیست.
این در حالی است که ساعاتی پیش رسانه‌های خبری از وقوع دو انفجار مهیب در نزدیکی سفارت ایالات متحده و همچنین ارگ ریاست جمهوری افغانستان در شهر کابل خبر دادند.
یک شاهد عینی در این باره گفت که «دو انفجار در نزدیکی سفارت ایالات متحده و ارگ ریاست جمهوری افغانستان به وقوع پیوست و ستون‌هایی از دود به هوا برخاست». این شاهد عینی همچنین گفت که در پی این دو انفجار، صدای تیراندازی شنیده شد.
گفتنی است، سفارت آمریکا در شهر کابل تخلیه شده و کارکنان دیپلماتیک این سفارتخانه به فرودگاه کابل منتقل شده‌اند. همزمان نیروهای طالبان بدون آنکه با مقاومت جدی از سوی نیروهای امنیتی روبرو شوند، مدعی ورود به ارگ ریاست جمهوری افغانستان و کنترل این محل شدند.
لازم به ذکر است، «اشرف غنی» رئیس جمهور وقت افغانستان اوایل روز یکشنبه به بهانه «جلوگیری از خونریزی و کشتار مردم» از مقام خود استعفا داد و از خاک افغانستان گریخت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari