سخنگوی وزارت برق عراق گفت:حملاتی که به زیرساخت‌های برق عراق جریان دارد یک جنگ علنی است که شبکه خطوط فشار قوی را هدف قرار می‌دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الصباح، احمد العبادی سخنگوی وزارت برق عراق گفت که حملاتی که به زیرساخت‌های برق عراق جریان دارد یک جنگ علنی است که شبکه خطوط فشار قوی را هدف قرار می‌دهد و باعث کاهش تأمین برق برای شهروندان می‌شود.
او گفت که چنین حملاتی اولین بار نیست که رخ می‌دهد اما این بار روش‌های تازه‌ای در آن اتخاذ شده و نوع آسیب‌ها متفاوت است.
وی افزود که با این کار تلاش‌های دولت و وزارت برق برای بهبود وضعیت برق کشور زیر سؤال می‌رود و نارضایتی عمومی افزایش می‌یابد.
العبادی تأکید کرد که ادامه این حملات با وجود فعالیت‌های گسترده اطلاعاتی و نظامی و امنیتی و هماهنگی با شیوخ عشایر و چهره‌های محلی منطقی نیست و این موضوع به مسئله‌ای خطرناک تبدیل شده چون هم موجب فرسوده شدن توان کادرهای وزارت شده هم مخازن آهن لازم برای تعمیر دکل‌های برق را رو به پایان برده است به خصوص که این آهن‌ها باید برای ساخت دکل‌های جدید نه تعمیر دکل‌های قدیم استفاده شود.
او ابراز امیدواری کرد که توصیه‌های اخیر نخست‌وزیر عراق در جلسه فوق‌العاده امنیتی برای بررسی موضوع به نتایج خوبی بیانجامد.
از سوی دیگر العبادی از ادامه تلاش‌های وزارت برق برای گسترش شبکه برق کشور خبر داد و گفت که مراحل نصب نیروگاه گازی «شط البصره» به پایان رسیده و این نیروگاه به‌زودی به شبکه برق عراق متصل خواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari