سفیر روسیه در افغانستان به کانال تلویزیونی روسیا-24 گفت، شبه نظامیان جنبش طالبان امروز دوشنبه سفارت روسیه در شهر کابل را تحت حفاظت گرفته‌اند و تایید کرد که دیپلمات‌های روس می‌توانند در امنیت به کارشان ادامه دهند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، دیمیتری ژیرنوف، سفیر روسیه در افغانستان در ادامه این اظهاراتش تاکید کرد: در حالی که نیروهای امنیتی افغان که به طور معمولا از ما محافظت می‌کردند اوایل امروز آنجا را ترک کردند، اعضای طالبان هم اکنون از سفارت ما نگهبانی می‌دهند. طالبان بار دیگر تایید کردند که هیچ کس یک تار مو از سر دیپلمات‌های روسی کم نخواهد کرد. و گفتند که شما می‌توانید بدون مزاحمت کار کنید.
به گفته وی، زندگی آرام در پایتخت افغانستان ادامه دارد. او بیان کرد: خبر خوب این است که مدارس دختران در این شهر باز می‌مانند. او گفت: ما یک مدرسه در نزدیکی خودمان داریم. من هنگامی که امروز از کنارش عبور می‌کردم صدای خنده بچه‌ها را در آن می‌شنیدم.
بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، اعضای جنبش طالبان روز یکشنبه بدون مواجهه با مقاومتی وارد شهر کابل شده و شروع به در کنترل گرفتن ساختمان‌های دولتی و پاسگاه‌های پلیس رها شده از سوی نیروهای دولتی کردند. اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان نیز این کشور را ترک کرد. طالبان بعدا اعلام کرد که کنترل همه مناطق پایتخت را به دست گرفته است.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari