سخنگوی طالبان اندکی پس از وقوع دو انفجار مهیب در پایتخت افغانستان تأکید کرد که سفارت‌خانه ها و هیأتهای دیپلماتیک خارجی واقع در شهر کابل را هیچ خطری تهدید نمی‌کند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، سخنگوی گروه طالبان ساعاتی پس از تصرف ارگ ریاست جمهوری در شهر کابل تأکید کرد که هیچ خطری سفارت‌ها و هیأت‌های دیپلماتیک خارجی را تهدید نمی‌کند.
پیشتر رئیس دفتر سیاسی طالبان گفته بود که «ما اکنون در مرحله آزمون و خطا هستیم. باید مردم افغانستان را مطمئن سازیم که می‌توانیم در کنار آنها زندگی کنیم».
گفتنی است که رسانه‌های خبری شامگاه یکشنبه از وقوع دو انفجار مهیب در نزدیکی سفارت ایالات متحده و همچنین ارگ ریاست جمهوری افغانستان در شهر کابل خبر دادند.
یک شاهد عینی در این باره گفت که «دو انفجار در نزدیکی سفارت ایالات متحده و ارگ ریاست جمهوری افغانستان به وقوع پیوست و ستون‌هایی از دود به هوا برخاست». این شاهد عینی همچنین گفت که در پی این دو انفجار، صدای تیراندازی شنیده شد.
گفتنی است، سفارت آمریکا در شهر کابل تخلیه شده و کارکنان دیپلماتیک این سفارتخانه به فرودگاه کابل منتقل شده‌اند. همزمان نیروهای طالبان بدون آنکه با مقاومت جدی از سوی نیروهای امنیتی روبرو شوند، مدعی ورود به ارگ ریاست جمهوری افغانستان و کنترل این محل شدند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.