معاون اول "رئیس جمهوری پیشین افغانستان" امروز (دوشنبه) اعلام کرد، با وجود تصرف و سقوط کابل از سوی طالبان، در کشور می‌ماند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، امرالله صالح، معاون اول اشرف غنی، رئیس جمهوری پیشین افغانستان روز یکشنبه اعلام کرد که هرگز در مقابل طالبان تسلیم نمی‌شود.
وی در توئیتی نوشت: من در خاکم هستم. با مردم افغانستان هستم. با اعتقاد راسخ به عدالت.
امرالله صالح، معاون غنی همچنین گفته است که “حاضر نیست با طالبان اسلام‌گرا همکاری کند”.
روز یکشنبه، طالبان پس از آن وارد کابل شد که اشرف غنی اعلام کرد استعفا داده و کشور را ترک کرده است.
غنی گفت که تصمیمش برای جلوگیری از خشونت بیشتر گرفته شده چرا که طالبان آماده حمله به کابل است.
بسم‌الله خان محمدی، وزیر دفاع افغانستان نیز در توییتر خود درباره فرار غنی نوشت: آنها پشت ما خالی کردند و کشور را فروختند.
محمد نعیم، سخنگوی طالبان نیز  گفت که این گروه به جنگ ۲۰ ساله در افغانستان پایان داده است.
انتهای پیام
هرچند از مواضع سیاسی صالح در زمان حکومت اشرف غنی خوشم نمیآید اما شجاعت، مقاومت و عدم تسلیم او در مقابل طالبان متحجر قابل احترام است.
آقای "محمداشرف غنی"، نمی‌دانم شنیده اید یا نه! داستان خرمشهر را می گویم. خیلی قبل از "طالبان" شما، ما "حزب بعث" داشتیم. دیروز کابل شما در چشم به هم زدنی سقوط کرد یا بهتر است بگویم تحویل داده شد! اما خرمشهر ما سی و پنج روز مقاومت کرد و بعد هم به ظاهر سقوط کرد. نوزده ماه هم در اشغال بعثی ها بود. و سرانجام پس از بیست و چهار روز جنگ نابرابر و سخت که ما حتی "آر.پی.جی" هم نداشتیم به یاری خدا توانستیم خاک وطنمان را از دست دشمن بازپس بگیریم. این که شما کابل را ترک کردید یا فرار کردید در اصل ماجرا فرقی نمی کند، فقط بازی با کلمات است و بس. در دین ما شرف بر حفظ جان ارجح است. اساسا معنی جهاد نیز همین است. در جریان اشغال خرمشهر که آن هم ناشی از خیانت بی وطنی به نام بنی صدر بود، رییس جمهور وقت کشورم به مانند سربازی ساده، لباس رزم پوشید و به صف مقاومین و مدافعین ناموس و خاک وطن پیوست. اما همان خائنی که به بعثی ها برای اشغال خرمشهر چراغ سبز داد و به سپاه سلاح نداد، چونان زنی بزک کرده با هواپیما از وطنی که لیاقتش را نداشت گریخت. پیش از او آخرین شاه پهلوی هم که با هواپیما از ایران گریخت. هنوز ما اینان را "شاه خائن" و "بنی صدر خیانت کار" خطاب می کنیم! مگر شما تاریخ نمی خوانید؟ آیا سرنوشت شوم این فراریان و تارکان وطن برایتان عبرت نشده است؟ کاش می ماندید و از خاک و مردم وطنتان تا آخرین نفس دفاع می کردید. آنگاه اگر کشته هم می شدید باز قهرمان بودید. شاید شهید می نامیدند و مجسمه ای هم در میدان اصلی کابل از شما می ساختند. منبع: http://hoseinkhabazan.blogfa.com
اشرف غنی هم یک سرسپرده آمریکایی بود این بازی هم ازخودآمریکاوهمپیماننش است کی به فکر مردم بی پناه است ؟

source

توسط jahankhabari