نخست‌وزیر مکلف لبنان به تلاش برخی معترضان انفجار عکار برای یورش به منزلش و در هم شکستن ورودی ساختمان که به درگیری‌هایی میان معترضان و نیروهای پلیس منجر شد، واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت صدی البلد، نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مکلف لبنان در بیانیه‌ای اظهار کرد: من ماموریت تشکیل کابینه‌ای را که اولویتش برگزاری انتخابات پارلمانی و آغاز اصلاحات اقتصادی و پولی لازم باشد، پذیرفتم. با وجود اینکه خشم مردم و حق آنها برای اعتراض کردن را درک می‌کنم، اما آشوب و تخریبی را که مقابل ساختمان محل سکونتم رخ داد، نه یک اعتراض مسالمت‌آمیز بلکه یک خرابکاری غیر قابل توجیه می‌دانم.
میقاتی در ادامه گفت: از معترضان می‌خواهم ماهیت مسالمت‌آمیز فعالیت‌های خود را حفظ کرده و صفوف خود را به شکلی ساماندهی کنند که تغییر واقعی در صندوق‌های رای‌گیری ایجاد شود.
تعدادی از معترضان لبنانی پس از انفجار روز یکشنبه در منطقه عکار، به ورودی ساختمان محل سکونت میقاتی در بیروت یورش بردند.
معترضان در اعتراض به حادثه انفجار یک تانکر سوخت در شهرک التلیل در عکار با ۲۸ کشته، روی دیوارهای منزل میقاتی نوشتند “عکار را نمایندگانش به آتش کشیدند”.
ارتش لبنان اعلام کرد که تحقیقات درباره علت این انفجار با نظارت دستگاه قضایی آغاز شده است.
همچنین برخی از معترضان خشمگین لبنانی یک روز پس از انفجار عکار، به منزل “طارق المرعبی”، یکی از نمایندگان پارلمان این کشور (وابسته به جریان المستقبل) واقع در همین منطقه یورش بردند.
برخی فعالان لبنانی نیز ویدیوهایی از داخل منزل المرعبی که وسایلش به هم ریخته شده، ناسزاها و دشنام‌هایی به او داده می‌شدند و او را مسؤول بخشی از مسؤولیت انفجار عکار می‌دانستند، منتشر کردند.
همچنین در این ویدیوها که صحت آنها هنوز تایید نشده، سند یک دستگاه خودروی فراری، یک اسلحه و مشروبات الکلی این نماینده نمایش داده شدند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari