نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان با اشاره به اینکه مسکو منتظر رفتارهای آینده طالبان می ماند؛ گفت که کشورش عجله ای برای به رسمیت شناختن این گروه ندارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان، اعلام کرد که مسکو عجله ای برای به رسمیت شناختن حاکمیت طالبان بر افغانستان ندارد.
کابلوف گفت: عجله ای درباره به رسمیت شناختن (طالبان) نداریم. منتظر می مانیم تا ببینیم که این رژیم چگونه رفتار خواهد کرد.
وی همچنین درباره بیانیه طالبان مبنی بر اینکه آنها منتظر واگذاری کامل قدرت هستند و هر گونه فرصت تشکیل دولت موقت را رد کرده اند، گفت: تقصیر چیزی که آنها (طالبان) اکنون می گویند به گردن اشرف غنی (رئیس جمهور سابق افغانستان) به علت تعویق انداختن و امتناع از انجام گفتگوها (با طالبان) به مدت یک سال است. او (اشرف غنی) همه چیز را از دست داده است.
نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه با این وجود، جهت ایجاد روابط دوستانه بین مسکو و رهبری جدید در افغانستان، ابراز امیدواری کرد.
کابلوف در این رابطه گفت: این فقط امید من نیست. درباره اش مطمئن هستم. ما روابط را خواهیم ساخت و آن را بر اساس چیزهایی که طی سالها جمع آوری کرده ایم، ایجاد خواهیم کرد.
روز یکشنبه نیروهای طالبان کنترل کامل کابل، پایتخت افغانستان را در دست گرفتند. این در حالی بود که «اشرف غنی» رئیس جمهور پیشین افغانستان پیش از آن به بهانه جلوگیری از «کشتار مردم» به دست نیروهای طالبان از مقام خود استعفا داد و از کشور گریخت.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.