وزارت امور خارجه روسیه امروز در بیانیه ای با تأکید بر «تضمین امنیت نمایندگی‌های دیپلماتیک توسط طالبان» اعلام کرد: اوضاع افغانستان در حال تثبیت است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که از نزدیک اوضاع افغانستان را پس از به دست گرفتن قدرت از سوی طالبان دنبال می‌کند.
در بیانیه صادره از سوی وزارت امور خارجه روسیه در این خصوص آمده است: بر اساس اطلاعات موجود اوضاع کابل و به طور کلی افغانستان در حال تثبیت است. طالبان برقراری نظم عمومی را شروع و تایید کرده است که امنیت شهروندان افغانستان و نمایندگی های دیپلماتیک خارجی را نیز تضمین می کند.
بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: از همه طرف های افغانستان می خواهیم که از خشونت خودداری و از راه حل صلح آمیز حمایت کنند.
دیروز یکشنبه، اشرف غنی رئیس جمهور سابق افغانستان، شهر کابل را تسلیم طالبان کرد و از این کشور گریخت.
«محمد نعیم» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در گفتگو با خبرگزاری الجزیره با ادعای اینکه جنگ در افغانستان «به پایان رسیده است»، تأکید کرد که این گروه به احدی اجازه نخواهد داد که از سرزمین افغانستان برای هدف قرار دادن طرف دیگری استفاده کند و همچنین طالبان نمی خواهد به احدی آسیب برساند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari