آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی ادعا کرده است که ایران بیش از ۲۰۰ گرم اورانیوم فلزی با غنای ۲۰ درصد را تولید کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی ادعا کرده است که ایران بیش از ۲۰۰ گرم اورانیوم فلزی با غنای ۲۰ درصد را تولید کرده است.
در این گزارش آمده است: ایران از ۲۵۷ گرم از اورانیوم غنی‌شده U-۲۳۵ بیست درصدی در قالب UF۴ (تترافلوراید اورانیوم) برای تولید ۲۰۰ گرم اورانیوم فلزی غنی‌شده U-۲۳۵ بیست درصدی استفاده کرده است.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش خود که در اختیار اعضا قرار داده، پیشرفت فعالیت‌های ایران در زمینه اورانیوم فلزی غنی‌شده را مورد تأیید قرار داده است.
در گزارش آژانس گفته شده که این میزان غنی سازی ایران در واقع گام سوم از چهار گام طرح مورد نظر ایران به شمار می‌رود و گام چهارم نیز شامل تولید صفحه‌های سوخت رآکتور خواهد بود.
رویترز در گزارش خود همچنین افزوده است که اقدامات ایران باعث خشم بیشتر سه کشور اروپایی و آمریکا خواهد شد.
ایران تا کنون بارها بر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید داشته است. این در حالی است که در مقابل کشورهای غربی و آمریکا همواره با طرح ادعاهایی تلاش دارند تا برنامه هسته‌ای ایران را نگران کننده نشان دهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari