نماینده ائتلاف «دولت قانون» در پارلمان عراق طی سخنانی تصریح کرد: درحالی که ترکیه با یورش به شمال عراق شهروندان ما را می‌کُشد، «مصطفی الکاظمی» از آن برای شرکت در اجلاس بغداد دعوت می‌کند!
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، «کاطع الرکابی» نماینده ائتلاف «دولت قانون» در پارلمان عراق از عملکرد «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور در خصوص برگزاری اجلاس سران در شهر بغداد، انتقاد کرد.
بر اساس این گزارش، وی با انتقاد از برنامه مصطفی الکاظمی برای برگزاری اجلاس سران کشورهای همسایه در بغداد گفت: عراق اولویت‌های مهم‌تری از اجلاس سران دارد که کاظمی به دنبال برگزاری آن است.
این نماینده پارلمان عراق همچنین با انتقاد از موضع دولت عراق در قبال اقدامات ترکیه گفت: ترکیه با حملات نظامی و وارد شدن به خاک عراق، شهروندان ما را می‌کشد. اما وزیر خارجه و دولت عراق به جای شکایت از ترکیه نزد اتحادیه عرب و سازمان ملل، از سران این کشور برای شرکت در اجلاس بغداد دعوت می‌کنند.
الرکابی تاکید کرد: دولت و وزیر خارجه اولویت‌های مهم‌تری نسبت به دعوت از رئیس جمهور ترکیه دارند؛ آنها باید در وهله اول به بمباران شمال عراق توسط ترکیه پایان دهند.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari