منابع خبری از تماس‌های جدید قاهره با گروه‌های مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی برای ممانعت از تشدید تنش در نوار غزه خبر دادند.
به گزارش ایسنا، خبرگزاری فلسطینی سما اعلام کرد که مصر تماس‌های جدیدی با رژیم صهیونیستی و رهبران گروه‌های مقاومت فلسطین و جنبش حماس آغاز کرده است تا مانع از تشدید تنش در نوار غزه شود.
طبق این گزارش، مصر از مقامات رژیم صهیونیستی خواسته است که در راستای آرام کردن اوضاع و جلوگیری از ایجاد تنش در نوار غزه برای برگزاری نشستی طی روزهای آتی به قاهره سفر کنند.
مقامات مصر در تماس با رهبران گروه‌های فلسطینی بر ضرورت پایبندی به عدم تشدید تنش در برهه کنونی تاکید کرده و متعهد شده‌اند که رژیم صهیونیستی را برای تسریع در اجرای تعهدات تحت فشار قرار دهند.
به گفته منابع مطلع، مقامات سرویس اطلاعات مصر از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند تا در ساعات آینده اقدامات سریعی را انجام دهد تا اوضاع از کنترل خارج نشود.
تماس‌های مصر درحالی انجام می‌شود که مقامات رژیم صهیونیستی نسبت به خواسته‌های فلسطینی‌ها مبنی بر پایان محاصره غزه و صدور اجازه ورود کمک مالی قطر به این باریکه طبق توافقات صورت گرفته بی‌توجه هستند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari