یک شبکه عرب زبان اعلام کرد که «حزب الله» و جنبش «أمل» وزرای پیشنهادی خود برای کابینه جدید لبنان را معرفی کردند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «حزب الله» و جنبش «أمل» وزرای پیشنهادی خود برای کابینه «نجیب میقاتی» را به او معرفی کردند. شبکه مذکور تأکید کرد: معرفی وزرای پیشنهادی حزب الله و جنبش أمل نشان می‌دهد که پیشرفت خوبی در روند تشکیل کابینه حاصل شده است.
بر اساس این گزارش، المیادین تأکید کرد که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد تا چند روز آتی کابینه جدید لبنان تشکیل خواهد شد. در حال حاضر اختلافات پیرامون وزارتخانه‌های دادگستری و کشور نیز حل و فصل شده است.
این شبکه لبنانی در ادامه اعلام کرده است: ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کند اینگونه وانمود کند که در تشکیل قریب الوقوع دولت جدید لبنان نقش آفرینی داشته است. این درحالی است که واشنگتن همواره در این مسیر مانع تراشی کرده است.
روز گذشته نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه جدید لبنان در سخنانی تأکید کرد: تشکیل دولت جدید لبنان نزدیک است. من بیش از این نمی‌توانم روند تشکیل کابینه را طولانی کنم.
نخست وزیر مکلف لبنان افزود: امیدوارم که از رهگذر همکاری با رئیس جمهور میشل عون همه چیز خوب پیش برود. در حال حاضر با یک وضعیت استثنایی در کشور مواجه هستیم. اتلاف وقت دیگر جایز نیست.
وی افزود: امیدوارم که در روزهای آینده ابعاد همه مسائل روشن شود. باید به این مسأله توجه داشت که جلب رضایت همگان غیر ممکن است. من به دنبال تشکیل دولتی هستم که بتواند به لبنانی‌ها کمک کند.
میقاتی در رابطه با نحوه توزیع پست‌های وزارتی اظهار داشت تا جایی که ممکن است تلاش می‌کند وزارتخانه‌ها در اختیار افراد مناسب و شایسته قرار بگیرد. وی افزود: اگر این افراد دارای ویژگی‌های مورد نظر باشند آنها را معرفی می‌کنیم و درباره انتخاب آنها بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد. اگر فردی صلاحیت تصدی پست وزارتی را نداشته باشد طبیعتاً انتخاب نخواهد شد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari