جنگنده های عربستان سعودی در ادامه تجاوزات خود به یمنی ها استان «صعده» را هدف حملات شدید قرار دادند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، سلسله جنایت های ائتلاف متجاوز سعودی علیه مردم بی دفاع و بی گناه یمن ادامه دارد. جنگنده های سعودی مناطقی از استان صعده را بمباران کردند.
بر اساس این گزارش، رسانه های یمنی اعلام کردند که جنگنده های سعودی منطقه الظاهر را بیش از هر منطقه دیگری در استان صعده بمباران کردند. این درحالی است که سعودیها همچنان به نقض آتش بس الحدیده ادامه می دهند.
روز گذشته شبکه المسیره اعلام کرد: عربستان سعودی و ائتلاف تحت سرکردگی آن در یمن همچنان به نقض گسترده آتش بس در استان الحدیده ادامه می‌دهند و تاکنون کوچک‌ترین پایبندی به این آتش بس نداشته‌اند. طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ مرتبه آتش بس الحدیده توسط سعودی‌ها نقض شده است.
این شبکه عنوان کرد: عربستان سعودی نه تنها استان الحدیده را هدف حملات هوایی گسترده قرار می‌دهد بلکه هواپیماهای جاسوسی آن نیز به صورت مداوم در حال پرواز بر فراز آسمان این استان هستند.
در ادامه گزارش شبکه المسیره آمده است: افزون بر استان الحدیده در دیگر استان‌ها نیز سعودی‌ها به حملات خود ادامه می‌دهند و در آخرین مورد نیز چندین مرتبه استان‌های «صعده» و «مأرب» را هدف سنگین‌ترین حملات هوایی قرار دادند.
گفتنی است، از زمان برقراری آتش بس الحدیده در چارچوب توافق «استکهلم»، عربستان سعودی هیچ پایبندی به این آتش بس نداشته است. علیرغم اعتراضات گسترده یمنی‌ها به عدم پایبندی ریاض به آتش بس الحدیده، اما سازمان ملل تاکنون هیچ اقدامی را برای متوقف ساختن تجاوزگری‌های سعودی انجام نداده است.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط jahankhabari