به دنبال تسلط گروه شبه‌نظامی طالبان بر افغانستان، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از جو بایدن درخواست کرد تا موانع بروکراتیک را کاهش داده و اجازه دهد تا پناهجویان افغان سریع از این کشور خارج شوند.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه نیویورک پست، جورج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در واکنش به سقوط دولت تحت حمایت واشنگتن در افغانستان، در بیانیه‌ای گفت افغان‌هایی که “در معرض بیشترین خطر قرار دارند، همان‌هایی هستند که در خط مقدم پیشرفت در داخل این کشور بوده‌اند.”
جنگ هزینه‌بر و تحت امر آمریکا در افغانستان، ۲۰ سال پیش به دنبال حملات یازده سپتامبر و در حالی که جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا بود، آغاز شد.
بوش در بیانیه خود اشاره کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قول داده است تا افغان‌های همکار با آمریکایی‌ها و متحدان آن در ناتو طی دو دهه گذشته را تخلیه کند.
این رئیس جمهوری اسبق آمریکا گفت: دولت ایالات متحده این اختیار حقوقی را دارد که در وضعیت بحران‌های انسانی، موانع بروکراتیک را برای پناهجویان بردارد. و اکنون ما مسوولیت و منابع آن را داریم که عبور امن را برای آنها بدون تاخیر بروکراتیک تامین کنیم.
در این بیانیه همچنین آمده است: من و لورا (همسرش) اطمینان داریم که تلاش‌های تخلیه موثر خواهد بود زیرا توسط مردان و زنان برجسته نیروهای مسلح ایالات متحده، نیروهای دیپلماتیک و جامعه اطلاعاتی انجام می‌شود.
روز یکشنبه گروه طالبان مدعی تسلط کامل بر افغانستان شد و از آن زمان، صدها افغان، آمریکایی و دیگر متحدان برای خروج از این کشور جنگ زده به تکاپو افتاده‌اند.
انتهای پیام
بایدن دیوانه را چه انتظاری تزش هست بنده خدا بیماره . مگ الزایمر بیماری نیست
واقعا بایدن آلزایمر داره
بایدن کشور عزیز ما را اشغال نمکردبی وجدان
خارج کردن نیروهای پناهجوی افغانی یک فرصتی است برای طالبان تا افرادی که به نوعی می توانند برای طالبان خطرآفرین باشند از افغانستان خارج می شود دو روی سکه است به نفع پناهجو و به نفع طالبان
لعنت بر شما آمریکایی ها که در قرن ۲۰ و ۲۱ دنیا را ناامن و قتلگاه کردهداید
عاقبت اعتماد ب امریکای ها همین میشه.
بعد این بنده های خدا رو ببرند .به قول خودشون حمایت کنن.بعد اسلحه بهشون بدن ،بهشون میگن برین حقتون پس بگیرین.دوباره جنگ ،جنگ جنگ.. سیاست کثیف همیشگی.فروش سلاح وعقب افتادگی فکری کشورهای جهان سوم.
Shut up
جورج بوش هنوز زنده است فکر میکردم مرده باشه این آمریکای بی همه چیز نمی‌دونم چه نقشه ای واسه ی مردم مظلوم داره که اینطوری دارن با دست پس میزنن و با پا پیش میکشن اما من اگر یه پسر بودم به جای فرار میرفتم تو ارتش احمد مسعود و کنار اون مقابل طالبان میجنگیدم در حال حاضر اون تنها کسی هست که به جای فرار برای مقابله با طالبان مردم رو دعوت کرده شیر مادر حلالش الحق که پسر همون پدره
مایی که ایرانیم رو هم ببرین.
نه شرقی نه غربی
اقای بوش شما مسئول جنگ و اوارگی مردم افغانستان هستین امیدوارم روزی ما هم شاهد مصیبت های شما باشیم

source

توسط jahankhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.