سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، وزیر امور خارجه آمریکا با روسای ناتو و سیاست خارجه اتحادیه اروپا و همچنین با دیپلمات‌های ارشد انگلیسی و ترکیه‌ای درباره اوضاع افغانستان مذاکره کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این بیانیه گفت: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در تماس‌هایی جداگانه با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه و دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس درباره افغانستان از جمله تازه‌ترین تحولات در آنجا و تلاش‌ها برای بازگرداندن شهروندانمان به مکانی امن و کمک به افغان‌های آسیب‌پذیر رایزنی کرد.
ند پرایس افزود: بلینکن از تلاش‌های اتحادیه اروپا، ناتو، ترکیه و انگلیس در افغانستان عمیقا تشکر و قدردانی کرد.
روز یکشنبه طالبان با ورود به کابل سلطه خود بر افغانستان را کامل کرد. اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان کشورش را ترک کرد تا از درگیری‌ها و خونریزی‌ها در صورت حمله شبه‌نظامیان طالبان برای تصرف کابل جلوگیری کند. به دنبال این رویدادها، اکثر کشورها کارمندان سفارتخانه‌ها و نهادهای دیپلماتیک خود در افغانستان را کاهش داده و یا تخلیه کرده‌اند.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari