سفیر آمریکا در افغانستان با انتشار پیامی تاکید کرد که بر خلاف گزارش‌ها کابل را ترک نکرده و برای کمک به شهروندان کشورش و افغان‌های در معرض خطر کار می‌کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، با ورود اولین موج از شبه نظامیان طالبان به کابل، آمریکا به طور کامل سفارتخانه خودش را در کابل تخلیه کرد و بعد “راس ویلسون”، سفیر آمریکا و تعدادی از دیپلماتهای دیگر در فرودگاه مستقر شدند و از آنجا به کارشان ادامه دادند.
راس ویلسون امروز سه شنبه با انتشار پیامی توییتری تاکید کرد: برخلاف گزارش‌های نادرست، کارکنان سفارت آمریکا در کابل و من همچنان در کابل مانده‌ایم و با تمرکز روی کمک به ۱۰۰۰ شهروند آمریکا و افغان‌های در معرض خطر کار میکنیم و همچنان در اینجا مشغولیم. تعهد ما به مردم افغانستان پای بر جاست.
روز یکشنبه ایالات متحده پرچم نصب شده روی سفارتش در کابل را تقریبا پایین آورد و تقریبا تمام کارکنانش را در فرودگاه مستقر کرد و در آنجا نیروهای آمریکا کنترل ترافیک هوایی را در دست گرفتند. پنتاگون و وزارت خارجه آمریکا در بیانیه مشترکی گفتند: ما در حال تکمیل یک سری اقدامات برای ایمن سازی فرودگاه بین‌المللی حامد کرزای هستیم تا خروج ایمن پرسنل آمریکایی و متحدانش از افغانستان از طریق پروازهای غیرنظامی و نظامی امکان پذیر شود.
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم گفت، تقریبا همه پرسنل سفارتخانه به این فرودگاه منتقل شده‌اند و این شامل راس ویلسون سفیر هم میشود و او تماس نزدیکی با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا دارد.
انتهای پیام

source

توسط jahankhabari